TOBDŽIJE NE ODUSTAJU: Arsenal SRUŠIO Njukasl u gostima i prišao Sitiju!
Fudbaleri Arsenala, Foto: Lindsey Parnaby / AFP / Profimedia

derbi

Objavljeno: 19:31h

Fudbaleri Arsenala savladali su Njukasl u derbi meču 35. kola Premijer lige rezultatom 2:0.

Ovim trijumfom izabranici Mikela Arteta ostali su u trci za šampionsku titulu sa Mančester sitijem i sada imaju bod manje i meč više od ekipe sa Etihada.

Sa druge strane, Svrake su propustile veliku priliku da pobedom maltene obezbede učešće u Ligi šampiona naredne sezone, ali se i dalje nalaze na poziciji tri sa 65 osvojenih bodova.

Njukasl je izuzetno ofanzivno počeo ovaj meč i već u 7. minutu sudija Kris Kavana pokazao je na belu tačku, ali je ovu odluku promenio nakon pregledavanja VAR snimka.

Arsenal je sve ovo iskoristio i poveo perfektnim golom Martina Odegarda u 14,. minutu. Norvežanin je preciznim udarcem savladao Nika Poupa.

Do kraja poluvremena videli smo nekoliko prilika na obe strane, ali su golmani bili na visini zadatka.

Njukasl je mogao do izjednačenja u 49. minutu, ali je Aleksander Isak pogodio samo stativu, da bi tri minuta kasnije Gabriujel Martineli pogodio prečku.

Konačnih 2:0 u 71. minutu autogolom postavio je Fabijan Šer.