EVROPSKA JESEN ZA KOVAČEVIĆEV RAKOV! Poljaci "preživeli" Baku (VIDEO/FOTO)
Vladan Kovačević, Foto: Profimedia

kvalifikacije za lš

Objavljeno: 20:40h

Fudbaleri Rakova pre tri meseca osvojili su prvu titulu šampiona Poljske, a sada su obezbedili evropsku jesen.

Potencijalni reprezentativac Srbije, Vladan Kovačević i saigrači plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Golman rođen u Banjaluci tako će najmanje braniti u Ligi konferencija pošto je elimisan Karabag ukupnim rezultatom 4:3.

Prvi meč u Poljskoj završen je pobedom Rakova od 3:2, dok je revanš u Bakuu okončan sa 1:1, a naš čuvar mreže imao je pet odbrana.

Gosti su poveli golom Frana Tudora u 52. minutu, a domaćin je izjednačio preko Redona Šiše osam minuta kasnije.

Vladan Kovačević dobio je žuti karton u trećem minutu nadoknade vremena, a Srđan Plavšić presedeo je ceo meč na klupi.

Naredni protivnik Rakova je Aris iz Limasola koji je izbacio BATE Borisov sa ukupnih 11:5.

U treće kolo se plasirao i Dinamo Zagreb pošto je posle 4:0 na Maksimiru slavi protiv Astane u gostima sa 2:0 i ide na AEK iz Atine.

00:43

NESTVARNA ZVEZDA DEMOLIRALA FJORENTINU ZA POLUVREME: Marakana videla ATOMSKI FUDBAL crveno-belih, Delije u potpunom TRANSU