PARTIZAN NA +4 PRED VEČITI DERBI: Crno-beli "pregrmeli" Pančevo za čelo Superlige Srbije
Železničar - Partizan, Foto: Starsport

8. kolo superlige

Crno-beli dele prvu poziciju sa TSC-om

Objavljeno: 22:18h

Fudbaleri Partizana su slavili na gostovanju Železničaru u Pančevu sa 2:1, u meču 8. kola Superlige Srbije.

Ovo je 6. pobeda u nizu izabranika Igora Duljaja koja im donosi deobu čelne pozicije Superlige sa ekipom TSC-a.

Ne može se reći da smo gledali blistavu partiju crno-belih, ali svakako sjajna uvertira pred derbi koji nas čeka u narednom kolu.

Crvena zvezda je trenutno na -4 iza Partizana i TSC-a.

Pobedonosni gol je viđen u 82. minutu kada je Nikolić dočekao centaršut, odložio je glavom do Zahida, a ovaj je u padu smestio u mrežu.

Bio je to njegov drugi gol u crno-belom dresu i ponovo u jako važnom momentu.

U nastavku je Železničar umalo došao do izjednačenja posle propusta u odbrani gostiju, ali je Trifunović bio neprecizan.

Partizan je stigao do prednosti u 27. minutu meča preko Saldanje, ali je Brazilac potom napravio "glupost" i oborio protivničkog igrača u kaznenom prostoru.

Sudija je posle konsultacije VAR-a pokazao na "belu tačku", a Đorđević je bio neumoljiv.

Osim ovih prilika i pogodaka bilo je izuzetno zanimljivo i na tribinama. Veliliki broj pristalica Partizana je bio na stadionu u Pančevu, a zbog pirotehnike je meč prekinut u dva navrata.

U narednom kolu nas čeka svetkovina srpskog fudbala, Partizan će dočekati Zvezdu u sredu od 19 časova.