LIVERPUL PAO U TULUZU, BRAJTON OSVOJIO AMSTERDAM! Matićev Ren savladao "srpski" Panatinaikos (FOTO)
Slavlje fudbalera Tuluza, Foto: EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

LIGA EVROPE, 4. KOLO

Pobede LASK-a, Viljareala, Serveta, Bajerna iz Leverkuzena i Slavije u Pragu protiv Rome

Veljko Petrović

U terminu od 18.45 odigrao je osam utakmica četvrtog kola grupne faze Lige Evrope, a najveći trijumf zabeležio je Tuluz protiv Liverpula (3:2).

Francuzi su iskoristili praktično rezervni sastav "redsa" i poveli 3:0 u 76.minutu, a na poluvremenu su imali prednost od 1:0.

U istoj E grupi, LASK je u Lincu lagano dobio Rojal Union sa 3.0, a Filip Stojković igrao je 75 minuta, dok je Branko Jovičić ušaou 87. minutu.

U B grupi Brajton je kao gost bio bolji od Ajaksa sa 2:0 golovima Ansua Fatija u 14. i Simona Adingre u 53. minutu.

Viljareal je na Kipru slavio protiv Makabija iz Haife sa 2:1, a u istoj F grupi Ren je sa 3:1 kod kuće savladao Panatinaikos našeg trenera Ivana Jovanovića.

Kod domaćina Nemanja Matić je izašao iz igre u 93. minutu zbog povrede, a kod gostiju Filip Mladenović ceo meč, a Filip Đuričić ušao je na poluvremenu.

U G grupi Servet protiv Šerifa 2:1, dok je Mile Svilar primio dva gola u Pragu pošto je Slavija iznenadila Romu sa 2:0.

Bajer Leverkuzen je nastavio sa pobedama pošto je pobedio Karabag u gostima golom Viktora Bonifejsa iz penala u 94. minutu.