ON JE TATA FUDBALA: Čudesni De Brujne ušao sa klupe i RASPLAKAO Njukasl!
Rodri i Kevin De Brujne, Foto: Mark Cosgrove / Zuma Press / Profimedia

PREMIJER LIGA

Ulazak Belgijanca je sve promenio

Objavljeno: 20:36h

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Njukasl u gostima rezultatom 3:2 u okviru 21. kola Premijer lige.

"Građani" su sa ova tri boda skočili na drugo mesto i imaju bod manje od vodećeg Liverpula, dok su "Svrake" ostale na poziciji deset.

Njukaslu je već u 2. minutu poništen pogodak Šona Longstafa zbog ofsajda, a u 26. je Siti poveo golom Bernarda Silve.

Ipak, u razmaku od 35. do 37. minuta izabranici Edija Haua postižu maltene preslikane golove i stižu do totalnog preokreta, a strelci su bili Aleksander Isak i Entoni Gordon.

Dugo se mučio Siti u nastavku, ali sve se promenilo ulaskom Kevina De Brujnea.

Čudesni Belgijanac je u 74. minutu nakon solo prodora sjajnim i preciznim udarcem doneo 2:2 svom timu, a potom je u 91. minutu asistirao Oskaru Bobu koji postiže fantastičan za veliku radost i pobedu šampiona Engleske, ali i pravu rezultatsku tragediju domaćeg Njukasla.