SITI NE STAJE, VBA SE NE DA: VILA DOBILA LIDS, Remizirali Njukasl i Vulvsi! (VIDEO)

premijer liga, 26. kolo

Danas se igraju četiri utakmice

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na domaćem terenu ekipu Vest Hema sa 2:1, u meču 26. kola Premijer lige.

Siti je poveo preko Rubena Dijaša u 30. minutu, koji je gol postigao glavom na asistenciju Kevina de Brajnea.

Do kraja prvog poluvremena gosti su izjednačili preko Majkla Antonija u 43. minutu.

Pobedu Sitiju doneo je Džon Stons u 68. minutu meča.

Sitiju je ovo 14. uzastopna pobeda u domaćem prvenstvu, a poslednji put su bez pobede ostali u meču protiv Vest Bromvič Albiona 15. decembra prošle godine.

Na tabeli Premijer lige Siti je prvi sa 62 boda, dok ekipa Vest Hema na četvrtom mestu ima 45 bodova.

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona pobedili su danas na svom terenu ekipu Brajtona sa 1:0.

Gol za pobedu domaće ekipe postigao je Kajl Bartli glavom u 11. minutu meča.

Brajton je prvu šansu za izjednačenje propustio u 19. minutu, kada je Paskal Gros pogodio prečku sa penala.

U 30. minutu sudija je prerano dao dozvolu Luisu Danku da izvede slobodan udarac, a Dank je iz tako izvedenog udarca postigao gol za Brajton. Nakon duge pauze i intervencije VAR-a, gol je poništen zbog ofsajda, a slobodan udarac je ponovo izveden.

Drugi penal za goste viđen je u 74. minutu, Deni Velbek je ovog puta pogodio stativu, a neprecizan je bio i na odbijenu loptu.

Srpski fudbaler Branislav Ivanović ušao je u igru u 79. minutu za domaću ekipu.

Na tabeli Premijer lige, Brajton je 16. sa 26 bodova, dok je Vest Bromvič na 19. mestu sa 17 bodova.

Fudbaleri Aston Vile pobedili su večeras Lids u gostima sa 1:0.

Strelac je bio Anvar El-Gazi u petom minutu.

Aston Vila je osma u engleskom prvenstvu sa 39 bodova, četiri više od Lidsa koji je 10. na tabeli.

Fudbaleri Njukasla i Vulverhemptona igrali su večeras nerešeno 1:1, u 26. kolu Premijer lige.

Njukasl je vodio od 52. minuta golom Džamala Laselesa, a u 73. je izjednačio Ruben Neveš.

Vulverhempton je 12. na tabeli sa 34 boda, dok Njukasl ima 26 i na 17. je mestu u engleskom prvenstvu.