TAVARES I DRUŽINA STIGLI DO PRVE POBEDE NA SVETSKOM PRVENSTVU: Venecuela izgubila šanse za prolaz!

veliki podvig

As Real Madrida postigao prve poene tek u 3. četvritini

Košarkaši Zelenortskih Ostrva pobedili su Venecuelu 81:75 u drugom kolu grupe F na Svetskom prvenstvu u Okinavi.

Oni su posle preokreta uspeli da dođu do prvog trijumfa na Svetskom prvenstvu, a kroz prvo poluvreme su uspevali da održe kontinuitet i budu u egalu sa Južnoamerikacimam.

U samoj završnici poluvremena je Venecuala pojačala tempo i na pauzu otišla sa prednošću od 13 poena .

Afrikanci su se probudili u drugom poluvremenu i ponovo uveli meč u egali, i pored toga što najbolji grač ekipe Edi Tavares nije postigao ni jedan poen.

Ipak, igrač Reala se probudio kada je bilo najpotrebnije, doneo ekipi prednost u završnici meča, ali se Venecuela nije predavala i u poslednjim minutima izjednačila rezultat na 75:75.

U poslednjem minutu je Vili Tavares pogodio za novu prednost, a nakon toga i sa linije penala i tako obezbedio pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Betinjo Gomes sa 22 poena, Vili Tavares pomogao je sa 20 koševa, dok je Edi Tavares za pola sata igre ubacio šest poena uz 14 skokova.

U ekipi Veneuele istakli su David Kubiljan sa 15, Zamora sa jendnim poenom manje, a Soho je stao na 13.

Ovo je drugi poraz Venecuele na SP, dok su Zelenortska Ostrva upisala prvi trijumf u grupi F.