SRBIJA SLAVILA PROTIV PORTORIKA: "Orlovi" odigrali dva različita poluvremena! Raduju partije Jovića i Avramovića!

mundobasket 2023

Objavljeno: 17:50h
Završeno
17:49h

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je danas u Manili selekciju Portorika sa 94:77 (27:15, 30:12, 18:31, 19:19), u utakmici drugog kola Grupe B i plasirala se u drugu fazu na Svetskom prvenstvu.

U ekipi Srbije svi igrači upisali su se među strelce, a najefikasniji su bili kapiten Bogdan Bogdanović sa 17 poena uz pet skokova i pet asistencija i Nikola Jović sa 17 poena. Aleksa Avramović u pobedi je učestvovao sa 15 poena, a Nikola Milutinov sa 12 poena i 15 skokova.

Ognjen Dobrić dodao je devet poena, a Stefan Jović šest. Filip Petrušev nije igrao.

U ekipi Portorika najefikasniji su bili Ajzea Pineiro sa 14 poena i Džordan Hauard sa 13. Alim Ford, Stiven Tompson i Tremont Voters dodali su po devet poena.

Srbija je predvođena Nikolom Jovićem povela sa 8:0, Portoriko je prišao na tri razlike, ali je srpski tim pojačao, napravio seriju i poveo sa 17:5.

Ekipa Svetislava Pešića je do kraja četvrtine uvećala prednost preko Stefana i Nikole Jovića i Milutinova, koja je iznosila i 18 poena (27:9).

Srbija je sa dobrom igrom nastavila i u drugoj četvrtini, poentirali su Dušan Ristić, Avramović, Marko Gudurić i Dejan Davidovac i doneli prednost od 46:17.

Sa pet vezanih poena kapitena Bogdanovića, Srbija je stekla 31 poen prednosti, 53:21. Do kraja deonice su Džonson i Ford pogodili trojke, ali su zaostatak spustili na 30 poena, 27:57.

Portoriko je u trećoj četvrtini iskoristio opuštanje Srbije, pogađao je trojke i smanjio je razliku na 15 poena, 58:73 pred kraj te deonice, u kojoj je postigao 31 poen.

Trojkom Forda i dvojkom Votersa Portoriko je došao do 10 poena zaostatka 71:81, ali je Srbija poenima Avramovića, Bogdanovića i Marinkovića otišla na 20 razlike, 91:71.

Avramović se u završnici povredio i nije ulazio do kraja utakmice.

Srbija sada ima dve pobede, a Portoriko pobedu i poraz.

U trećem kolu Srbija će u sredu igrati protiv Južnog Sudana, a Portoriko protiv Kine.

15:41h

40. minut - Odoleli su naši košarkaši naletu Portorika u 3. četvrtini, čak i zabrinuli nekim lošim odlukama i potezima, ali na kraju su došli do željenog cilja. Srbija je slavila rezultatom 94-77 i skoro pa sigurno osigurala plasman u narednu rundu!

15:34h

38. minut -Vraća se Srbija! Napravili su naši momci seriju od 10-0, a najzaslužniji su bili Bogdan Bogdanović i Vanja Marinković - 91:73!

Košarkaška reprezentacija Srbije, Košarkaška reprezentacija Portorika, Mundobasket
15:31h

36. minut - Avramović je bio fauliran i dobio tri slobodna bacanja koja je iskoristio, a zatim je i Bogdanović pogodio oba bacanja - 71:86!

15:22h

34.minut -Sudije su dugo pregledavale snimak faula na Avramovićem, a na kraju su doneli odluku da je običan faul, a Avramović pogađa oba bacanja. Ipak Ford pogađa još jednu trojku za Portoriko i spušta prednos na samo 12 poena - 81:69.

15:19h

32. minut - Ne predaju se Portorikanci! Otvorili su četvrtinu poenima Howarda, dok je Avramović bio siguran na drugoj strani. Howard u sledećem napadu ponovo pogađa za tri, dok Milutinov na drugoj strani zakucava - 79:63

15:12h

30, minut - Užasna četvrtina Srbije! Portoriko je postigao 31 poena i spustio prednost na samo 17 poena. Nastavili su Portorikanci sa dobrim šutem u drugom poluvremenu i istopili prednost Srbije - 75-58

Izmena: 15:18h
15:06h

28. minut - Mirniji deo igre, ali problem može predstavljati loše izvođenje slobodnih bacanja naše selekcije 8/13. Jović i Bogdanović su postigli po jedan poen sa linije za slobodna bacanja, a na drugoj strani su Howard i Waters bili precizni - 73:54!

15:02h

27. minut - Pineiro ponovo pogađa trojku i postaje lider Portorika na ovom meču! Na drugoj strani Milutinov pogađa za dva, ali naši igrači prave faul na šutu za tri poena, a sva tri bacanja pogađa Pinerio - 71:49!

14:59h

26. minut - Ponovo Portoriko vezuje dve trojke i spušta prenost "Orlova" na 22 poena razlike, ali Jović i Bogdanović pogađaju za Srbiju - 67:43

14:55h

24. minut - Jović pogađa jedno od dva slobodna bacanja, a Pineiro postiže pet poena u seriji i spušta prednost Srbije na 62-37

14:52h

22. minut - Portoriko bolje otvara drugo poluvreme i preko Romera i Piniera pravi seriju 5:0, a prve poene za Srbiju u nastavku postiže Jović - 59-32

14:35h

20. minut- Kraj prvog poluvremena, Srbija vodi sa veliki 57-27! Portorikanci deluju bespomoćno na terenu i pokušavaju da se održe u meču šutevima sa velike udaljenosti, ali trenutno su na samo 28% iz igre. "Orlovi" deluju sjano, odlično koristi svoje prilike i čini se da neće imati većih problema do kraja meča!

14:32h

19. minut - Srbija je pogodcima Bogdanovića i Milutinova doša do prednosti od 32 poena, ali su se Portorikanci malo konsolidovali i sa dvre vezane trojke smanjili prednost - 53-27!

14:29h

17. minut - Ristić se odlično gradi u reketu i pogađa za dva, a zatim kapiten Bogdanović pogađa za tri poena! Romero prekida seriju "Orlova" te je sada rezultat - 19-46!