JOKIĆ NA KORAK DO DABL-DABLA! Nikolin tim dobio moćnu snagu za odbranu titule (VIDEO/FOTO)
Nikola Jokić na utakmici Denver Nagetsa i Čikago Bulsa, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA PREDSEZONA

Starteri Denver Nagetsa igrali protiv Čikago Bulsa do polovine treće deonice

Veljko Petrović

Džulijan Strouter je ruki u redovima Denver Nagetsa, ali ako se "po jutru dan poznaje", biće odličan adut u borbi za odbranu NBA titule.

Odigrao je još jedan dobar meč u NBA predsezoni, ovoga puta dao je 23 poena u pobedi nad Čikagom od 116:102.

Džulijan Strouter na utakmici Denver Nagetsa i Čikago Bulsa
Džulijan Strouter na utakmici Denver Nagetsa i Čikago Bulsafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Potvrdio je da će imati identičan status u rotaciji kao Kristijan Braun prošle sezone, ako ne i više.

Starteri franšize iz Kolorada igrali su do polovine treće deonice i Nikola Jokić ima je 15 poena, devet skokova i pet asistencija.

Nikola Jokić na utakmici Denver Nagetsa i Čikago Bulsa
Nikola Jokić na utakmici Denver Nagetsa i Čikago Bulsafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Džamal Marej ubacio je 21 poen, a utakmica je počela minutom ćutanja zbog smrti Brendona Melouna, oca Majka Melouna, trenera Denver Nagetsa.

Nikola Jokić u drugoj četvrtini je pogodio trojku, a NBA šampion je na krilima njega, Mareja i Stroutera imao plus devet na poluvremenu - 59:50.

U trenutku kada su starteri izašli, Denver je vodio 87:77, a na početku treće četvrtine usledile su dve trojke Koldvel-Poupa i Arona Gordona.

Nastavio je svoju seriju i Strouter, a na drugoj strani po 20 poena imali su Pet Vilijams i Kobi Vajt.