EVO ZAŠTO DANAS SVI BRUJE O BOGDANU BOGDANOVIĆU! Svi su čekali da VIDE i ČUJU OVO (FOTO)

MAJSTOR

Zanimljivo je da je Bogdanović preskočio upravo Korvera, koji je dugo držao drugu poziciju sa 51 mečom

Objavljeno: 10:52h

Bogdan Bogdanović je imao dobar učinak u porazu njegove Atlante od Golden Stejta. Kapiten reprezentacije Srbije je bio starter i na terenu proveo skoro 33 minuta. Postigao je 17 poena i imao tri asistencije i po jednu ukradenu i izgubljenu loptu.

Iz igre je šutirao 6/11, a za tri poena 4/9. Ali to nije bilo sve. Franšiza iz Džordžije je objavila da je Bogdanović ubacio barem jednu trojku u 52 uzastopne utakmice.

I po tom parametru je trenutno na drugom mestu u istoriji franšize. Ispred njega je sada Kajl Korver, sa 127 utakmice u nizu. Zanimljivo je da je Bogdanović preskočio upravo Korvera, koji je dugo držao drugu poziciju sa 51 mečom.

Kada je reč o ostalim mečevima NBA lige, Oklahoma Siti je ubedljivo u gostima savladala San Antonio rezultatom 140:114. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Šaj Gildžes-Aleksander sa 32 poena, 10 asistencija i šest skokova. Srpski košarkaš Vasilije Micić igrao je za Tander nešto manje od 14 minuta, a za to vreme postigao je dva poena i imao je tri asistencije, jedan skok i jednu ukradenu loptu.

Aleksej Pokuševski je za nepunih pet minuta zabeležio dva poena i jedan skok. U redovima San Antonija najbolji je bio francuski košarkaš Viktor Vembanjama sa 24 poena i 12 skokova, dok je Devin Vasel ubacio 21 poen.

Aleksej Pokuševski, Oklahoma Siti Tander, Boston Seltiks

Košarkaši Memfisa pobedili su u gostima Majami rezultatom 105:96. U ekipi iz Memfisa najbolji je bio Vens Vilijams sa 25 poena. Kod domaćih, istakao se Tajler Hiro sa 18 poena, dok srpski reprezentativac Nikola Jović nije igrao.