DABL-DABL NIKOLE JOKIĆA U JUTI: Fenomenalni Srbin i Marej vodili Denver do pobede (VIDEO/FOTO)
Duel Omera Jurtsevena i Nikole Jokića na utakmici između Jute i Denvera, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA liga

Aktuelni šampion imao vodio na poluvremenu 12 razlike, domaćin se skoro vratio u trećoj četvrtini, ali nije mogao do preokreta

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Jutu na gostovanju sa 111:95 i tako su nastavili borbu za prvo mesto Zapadne konferencije NBA lige.

Nikola Jokić je za 34 minuta upisao 28 poena, 13 skokova i sedam asistencija, a isti broj poena dodao je i Džamal Marej.

Aktuelni šampion je u jednom trenutku prve četvrtine imao 19 poena prednosti, da bi na poluvremenu ta razlika iznosila +12.

Juta se probudila i u trećoj deonici došla na minus tri, ali je usledio novi nalet franšize iz Kolorada i 19 poena prednosti u poslednjoj deonici.

Osim Jokića i Mareja, dvocifreni kod Denvera bili su Majkl Porter Džunior sa 12 poena i Kristijan Braun sa jednim manje.

Na drugoj strani Talen Horton-Taker 24 poena, Jurtseven 20 i 11 skokova, Šamanić 15 i 10 skokova i Džordž i Sensabo po 10 poena.