SRBIJA DOMINANTNO DO PRVE POBEDE: Kina UNIŠTENA na Saletov rođendan! (VIDEO)
Detalj sa utakmice Srbija - Kina, Foto: Starsport©

Objavljeno: 21:57h
Završeno
15:50h

Košarkaši Srbije ostvarili su prvu pobedu na Mundobasketu pošto su lako i ubedljivo savladali reprezentaciju Kine.

Tim Aleksandra Đorđevića odlično je otvorio susret i poveo 6:0, ali se tada probudila ekipa Svetislava Pešića.

Srbija je već do kraja prve četvrtine stigla do dvocifrene prednosti pošto je taj deo igre rešila u svoju korist 25:14.

1 / 3 Foto: Starsport©

Do kraja meča prednost je rasla iz minuta u minut pa je na kraju rezultatski ostvarena izuzetno ubedljiva pobeda 105:63.

Najefikasniji u timu Srvbije bili su Bogdan Bogdanović i Vanja Marinković sa 14 poena, Dušan Ristić je meč završio sa 13. Nikola Milutinov je ubacio 11 i imao šest skokova, Aleksa Avramović je dodao 10, a Nikola Jović devet.

U sledećem kolu Srbija će u ponedeljak od 14 časova igrati protiv Portorika, a Kina će igrati protiv Južnog Sudana.

Izmena: 16:53h
15:45h

40' KRAJ UTAKMCE!!!!!!!!! Srbija je upisala prvu pobedu na ovogodišnjem Mundobasketu pošto je u prvom kolu grupne faze ubedljivo savladana ekipa Kine 105:63.

15:42h

39' Srbija je uspela da postigne 100 poena na utakmici posle koša Vanje Marinkovića 100:63.

15:38h

38' TROJKAAAAAAAA!!!!!!!!! Ristić ne zna da promaši u šutu za tri poena, pogodio je četvrti put 93:63.

15:31h

34' Vanja Marinković je trojkom prekinuo mini seriju Kine 86:59.

15:27h

ČETVRTA ČETVRTTINA:

31' Ristić pogađa za tri poena 80:49.

15:25h

30' Srbija sigurno korača ka prvoj pobedi na Mundobasketu pošto posle tri odigrane četvrtine protiv Kine ima ubedljivih +30 (77:47).

15:21h

29' Avramović je u svom stilu prošao kroz odbranu Kine i pogodio 74:47.

15:12h

26' Srbija povećava prednost sada je +25 (66:41).

15:08h

24' TROJKAAAAAAAAA!!!!!!!!!!! Bogdanović je pogodio 64:38.

15:03h

TREĆA ČETVRTINA:

21' Nikola Jović zakucava na startu drugog poluvemena 57:34.

14:46h

20' Dobrić je postigao poslednji koš u prvom poluvremenu. Sigurna igra Srbije koja posle 20 minuta igre vodi 55:34.

14:39h

19' Srbija ima +20 (50:30) posle koša Nikole Jovića.

Nikola Jović, Košarkaška reprezentacija Srbije

Pogodio je i dodatno bacanje srpski košarkaš 51:30.

14:31h

15' TROJKAAAAAAA!!!!!!!!! Gudurić je pogodio 40:23.

Marko Gudurić
14:30h

14' Petrušev je dobro počeo u drugoj četvrinil, ali se povredio i morao da izađe iz igre.