NIŠTA OD ODBRANE TITULE: Srbija eliminisana iz Svetske lige uz častan poraz! (VIDEO)

Biće bolje

Nisu naši momci uspeli da se aklimatizuju na hladne vremenske prilike u stadionu na otvorenom

Objavljeno: 08:25h

Šampion Svetske lige je ispao pre polufinala tog takmičenja u novoj sezoni. Srbija se oprostila od završnog turnira i drugim porazom u grupi, tako da se kući vraća sa samo tri osvojena seta.

Francuzi su u drugom kolu grupe trijumfovali po setovima 21:25, 20:25, 25:17, 25:18, 11:15 i izborili plasman u finale.

Tačnije, to su još uradili kada su osvojili prva dva seta, jer je našem timu odgovarala jedino pobeda 3:0 ili 3:1, ali kako su slabo odigrali u završnicama prva dva seta i izgubili ih, izabranicima Nikole Grbića ostalo je bilo da igraju za čast.

I to su učinili sjajnom igrom u naredna dva te su došli do izjednačenja i izborili peti odlučujući set, a tamo naša rezervna postava nije mogla protiv prvog tima šampiona Evrope i izgubila ga je, a samim time i meč.

Francuzi tako idu sa prvog mesta u grupi u polufinale i igraće protiv Kanade, dok Amerikanci koji su takođe bili u našoj grupi idu na domaćina, Brazil.

BONUS VIDEO: Oproštaj Srđana Plavšića