RASPUCAO SE BATA ATANASIJEVIĆ: Srbija lagano do nove pobede u Ligi nacija!

idemo napred

Odlična uvertira za veoma bitan meč protiv domaćina Francuske

Odbojkaši Srbije ostvarila je drugu uzastopnu pobedu na turniru 12. grupe III vikenda I Lige nacija 2018. u Francuskoj, odnosno šestu ukupno. Naši momci su savladali Južnu Koreju sa 3:0, po setovima 25:16, 25:23 i 25:19, posle 73 minuta igre.

Srbija je nastavila pobednički niz i protiv Koreje koji traje već pet utakmica. Izabranici Nikole Grbića su rutinski savladali poslednjeplasiranu selekciju u Ligi nacija i spremni dočekuju meč protiv domaćina.

Srbija nastavila da ređa pobede u Ligi nacija
Srbija nastavila da ređa pobede u Ligi nacija foto: Dado Đilas

Vodila je Koreja u prvom setu sa 8:6, a Srbija izjednačila na 12:12 i povela sa 13:12. Nakon izjednačenja na 14:14, Srbija je preuzela kontrolu igre i do kraja seta prepustila Koreji svega dva poena do konačnih 25:16.

U drugom setu, Srbija je vodila sa 5:2, pa 8:5 i 14:10, a Koreja smanjila na 14:13, da bi Srbija posle drugog tehničkog tajm – auta povela sa 17:14, a Koreja smanjila na 19:18. Nakon vođstva Srbije od 21:19, Koreja je serijom 3:0 stigla do prednosti od 22:21 i 23:22. Srbija je sa dva vezana poena stigla do set lopte – 24:23. Iskoristila je Srbija drugu set loptu za 25:23 i vođstvo od 2:0 u setovima.

Aleksandar Atanasijević je bio najefikasniji u timu Srbije
Aleksandar Atanasijević je bio najefikasniji u timu Srbije foto: Beta

Srbija je u trećem setu povela sa 9:4, a zatim održavala razliku. U završnici je bilo 17:12, pa 20:14 i 23:17, a na kraju 25:19 za trijumf od 3:0.

Najefikasniji u našem timu bio je Atanasijević sa 16 poena, Nikola Mijailović je osvojio 12, a Milan Katić 10.

Naša selekcija zauzima četvrtu poziciju na tabeli.

Seniori Srbije će u nedelju poslednjem, 3. kolu igrati protiv Francuske od 18.00 časova.

BONUS VIDEO: Alen Omić posle pobede nad FMP-om u prvom meču finala plej-ofa