TOTALNI RASPAD SISTEMA: Pukla NOVA bruka!
Novak Đoković i Stefanos Cicipas, Foto: Patrick Hamilton / Zuma Press / Profimedia

PROPAO

Objavljeno: 19:36h

Nikako da ga krene.

Grčki teniser Stefanos Cicipas nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Haleu.

On je u osmini finala poražen od Čileanca Nikolasa Žarija rezultatom 2:0 (7:6(7), 7:5).

Grk je tako nastavio sa veoma lošim rezultatima, pošto je prošle sedmice ispao na startu ATP turnira u Štutgartu od iskusnog Francuza Rišara Gaskea.

Stefanos Cicipas na meču protiv Nikolasa Žarija
Stefanos Cicipas na meču protiv Nikolasa Žarijafoto: Claus Bergmann / imago sportfotodienst / Profimedia

Ovo je bio njihov treći međusobni duel i drugi trijumf Južnoamerikanca, a meč je trajao 113 minuta.

Žari je u prvom setu spasao pet brejk lopti, a onda je pri vođstvu od 6:5 propustio dve set lopte na servis rivala.

Ipak, u dramatičnom taj-brejku Čileanac je uspeo da osvoji prvi set i pored toga što je Cicipas propustio set loptu.

Nikolas je u 11. gemu drugog seta prelomio meč i napravio jedini brejk na meču što mu je bilo dovoljno da stigne do 7:5 i pobede od 2:0.

Žari će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika duela između Aleksandera Zvereva i Denisa Šapovalova.

Cicipas je u Haleu bio postavljen za drugog nosioca, a ranije tokom dana prvi nosilac Danil Medvedev posle velike borbe i tri seta savladao je srpskog tenisera Lasla Đerea.