NAPOLI DO VRHA NAPUNIO MREŽU VERONE: Napolitanci oborili rekord, Lazović i Ilić na terenu svih 90 minuta!
Gol Napolija, Foto: EPA/Filippo Venezia

serija A 1. kolo

Fudbaleri Napolija deklasirali su Veronu u gostima rezultatom 5:2 (2:1) u prvom kolu nove sezone Serije A.

Tim Lučana Spaletija je na stadionu "Mark Antonio Bentegodi" postigao pet golova, što je najviše u istoriji kluba kada je u pitanju prvi meč u sezoni.

Napolitanci su zauzeli čelo tabele Serije A, naravno zbog gol-razlike, a nije počelo sve sjajno po njih jer je Lasanja u 29. minutu pogodio za vođstvo Verone.

Ipak, već do poluvremena su Kvaratskelija i Osimen preokrenuli i utišali domaće navijače, ali ih je ponovo razgalio Anri posle tri minuta igre u nastavku.

Tada kreće kanonada mreže domaćih, počev od gola Zjelinskog u 55. minuta, potom Lobotke 10 minuta kasnije i Politana u 79. za konačnih 5:2.