PIKSI HLADI ŠAMPANJAC! Srbi haraju Evropom, padaju golovi kao na traci, Jović dao 2 KOMADA! (VIDEO)
Sergej Milinković Savić, Foto: EPA/Claudio Giovannini

svaka čast!

Posle Jovića i Aleksića pogodio i Sergej

Objavljeno: 21:27h

Srpski fudbaleri Danijel Aleksić i Luka Jović sjajno su otvorili peto kolo grupne faze Lige konferencija, a potom im se pridružio i Sergej Milinković Savić, ali golom u Ligi Evrope.

Fiorentina je dočekala turski Bašakšehir, a strelci golova u prvom poluvremenu su bili srpski fudbaleri.

Aleksić je otvorio utakmicu golom u 14. minutu na, ni manje ni više, asistenciju golmana.

Iskoristio je zasplau odbranu "viole", ušunjao se i matirao istrčalog Golinija.

Na izjednačenje se nije mnogo čekalo, a ponovo je viđena loša reakcija defanzivaca.

U 26. minutu centrirao je Kuame, a njegova ne preterano brza uspela je da se dokotrlja dod Jovića.

Srpski napadač se odlično pozicionirao, a onda rutinski matirao golmana gostiju za 1:1.

Joviću je to bio peti gol u sezoni, drugi u nizu nakon što je pre nekoliko dana zatresao mrežu Intera u porazu u Seriji A. Međutim, tu se nije zaustavio, u drugom poluvremenu je još jednom zatresao mrežu rivala.

Fudbaleri Lacija igraju meč 5. kola Lige Evrope protiv danskog Midtjilanda, prvi deo meča obeležilo je vođstvo gostiju, kao i izjednačujući gol srpskog reprezentativca Sergeja Milinkovića Savića.

Posle početnog gola Isaksena u 8. minutu, Lacio je uspeo da podigne nivo igre i napadne rivala. Posle jedne od boljih akcija, Felipe Anderson je sa nekih 5, 6 metara poslao povratnu loptu do Sergeja Milinkovića-Savića koji je precizan.

Rezultati danas odigranih utakmica petog kola fudbalske Lige konferencija:Grupa A: Fjorentina - Bašahšehir 2:1 Harts - RFS (21.00) Grupa B: Anderleht - FCSB Steaua 2:2 Vest - Hem - Silkeborg (21.00) Grupa C: Austrija Beč - Leh 1:1 Viljareal - Hapoel Ber Ševa 2:2 Grupa D: Nica - Partizan 2:1 Slovacko - Keln odloženo Grupa E: Vaduc - AZ Alkmar 1:2 Dnjepar - Apolon (21.00) Grupa F: Molde - Djurgarden (21.00) Šamrok - Gent (21.00) Grupa G: Kluž - Sivaspor (21.00) Balkani - Slavija Prag (21.00) Grupa H: Slovan Bratislava - Pjunik (21.00) Bazel - Žalgiris (21.00)