BARSELONA PREKINULA NIZ POBEDA: Dva gola, ali i dva crvena kartona u burnog gradskom derbiju! (FOTO)
Detalj sa utakmice Barselona - Espanjol, Foto: EPA/Marta Perez

uzalud navaljivali u finišu

Utakmica je na kraju završena rezultatom 1:1

Objavljeno: 16:43h

Fudbaleri Barselone i Espanjola odigrali su nerešeno u gradskom derbiju na Kamp Nou, 1:1 (1:0).

Barselona je tako prekinula niz pobeda u La Ligi, dok je Espanjol sedmi put odigrao nerešeno. Nije Barselona odigrala kako se očekivalo, ali je rano stigla do prednosti.

Igrao se sedmi minut kada je Gavi propustio priliku za Barselonu posle koje je izborio korner.

Posle kornera stvorila se gužva, a potom je Markos Alonso glavom iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu.

U 72. minutu je dosuđen penal za Espanjol posle prekršaja Markosa Alonsa, a precizan sa bele tačke bio je Hoselu za 1:1.

Uzavrele su potom strasti, prvo je drugi žuti karton u 78. minutu zaradio zbog nesportskog ponašanja Đordi Alba, a dva minuta kasnije sudija je poslao u svlačionicu i fudbalera Espanjola, Vinisijusa Souzu.

Barselona je navalila u finišu, Andreas Kristensen u 87. i Robert Levandovski u 88. minutu imali su prilike, ali se mreža Espanjola ni posle 11 minuta nadoknade nije zatresala i ostalo je 1:1.