TADIĆ DIRIGUJE, AJAKS MELJE: Dva gola za brojku 100 i PRELEPA asistencija kapitena Srbije! (VIDEO)
Dušan Tadić slavi sa Tejlorom i Vajdalom, Foto: EPA/Maurice van Steen

proradili

Postepeno je najveći holandski klub podizao formu i održao se u borbi za odbranu titule

Objavljeno: 19:32h

Dušan Tadić je nastavio da igra dobro i asistencijama, ali i golovima, odgovara na kritike koje su pojedine legende Ajaksa - naročito Vesli Snajder i Rafael fan der Fart - nepravedno upućivale na njegov i račun još nekih neholadnskih fudbalera.

Razigrao se dodatno kapiten "Orlova" i "Kopljanika" po dolasku Džona Hajtinge na mesto privremenog, a onda i trenera do kraja godine Ajaksovog prvog tima.

Postepeno je najveći holandski klub podizao formu i održao se u borbi za odbranu titule u Erediviziji, a danas je na "Johan Krajf areni" ugostio Spartu iz Roterdama.

Posle prvih 45 minuta, Ajaks je već vodio 2:0 a Tadić je postigao prvi gol i namestio drugi.

U šestom minutu je Dejvi Klasen ubacio loptu na peterac sa leve strane posle dobre akcije gde je Tadić sproveo u mrežu.

U 27. minutu "desetka" Ajkasa i Srbije je divno podignutom loptom stvaila Keneta Tejlora u gol šansu koju je mladi vezista crveno-belih iskoristio odličnim šutem iz prve.

U drugom poluvremenu, na isteku 64. minuta, Dušan Tadić je svojim drugim golom, iz penala, overio trijumf Amsterdamersa.

To je bio Tadićev 100. gol na 225 utakmica u dresu Ajaksa, a pored toga ima i 106 asistencija.

Na ovom meču je ujedno postao prvi igrač u Top 10 evropskih liga koji je ove sezone stvorio najmanje 100 šansi (102).

Konačan rezultat je postavio Ganac Mohamed Kudus lepim golom iz slobodnog udarca u 84. minutu koji je posvetio zemljaku Kristijanu Acuu, tragično nastradalom u zemljotresima u Turskoj.

Ajaks je pobedom izbio na drugo mesto sa tri boda manje od Fejenorda koji je u subotu u 90. minutu stigao do pobede nad trećeplasiranim AZ Alkmarom (2:1).