DOMINACIJA BENFIKE ZA ČETVRTFINALE! Klub Briž kao bos po trnju u Lisabonu (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Benfike, Foto: EPA/ANTONIO COTRIM

OSMINA FINALA, LIGA ŠAMPIONA

Objavljeno: 00:10h

Fudbaleri Benfike pobedili su Klub Briž sa 5:1 u revanš utakmici osmine finala Lige šampiona i tako se plasirali u četvrtfinale elitnog takmičenja.

Podsećanja radi, portugalski velikan je u prvom meču savladao prvaka Belgije sa 2:0 tako da je ruku na srce drugi susret bio formalnost.

Slavlje fudbalera Benfike
Slavlje fudbalera Benfikefoto: EPA/ANTONIO COTRIM

Gosti su prošli kao bosi po trnju golovima Rafe Silve u 38. i Gonsala Ramoša u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena i u 57. minutu.

Tu nije bio kraj pošto je Žoao Mario pogodio iz penala u 71. minutu.

Detalj sa utakmice Benfike i Kopenhagena
Detalj sa utakmice Benfike i Kopenhagenafoto: EPA/TIAGO PETINGA

Napunili su "orlovi" do vrha mrežu pošto je David Neres pogodio u 78. minutu.

Počasti pogodak za plavo-crne bio je delo Bjorna Mijera.

Povremeni reprezentativac Srbije Mihailo Ristić nije bio u protokolu domaćina zbog povrede.