SITI PREGAZIO BAJERN! "Građani" kaznili sve greške Bavaraca, Inter dvaput pogađao u Lisabonu (VIDEO/FOTO)
Detalji sa večerašnjih utakmica, Foto: EPA/ANTONIO PEDRO SANTOS/EPA/JOSE SENA GOULAO/EPA/Peter Powell

ĆETVRTFINALE LIGE ŠAMPIONA

Objavljeno: 23:08h
Završeno
22:41h

Fudbaleri Mančester sitija razbili su Bajern Minhen sa 3:0 na stadionu Etihad u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

Prvi gol i sigurno najlepši videli smo u 28. minutu kada je Rodri "ubio pauka" bombom sa oko 20 metara.

U 70. minutu su izabranici Pepa Gvardiole zasluženo duplirali prednost pošto je očajno pogrešio Dajo Upamekano po ko zna koji put.

Sjajan centaršut Erlinga Holanda i pogodak glavom Bernarda Silve.

Radost Hulijana Alvareza i Bernarda Silve
Radost Hulijana Alvareza i Bernarda Silvefoto: EPA/Peter Powell

Sedam minuta kasnije upisao se i Norvežanin pošto je utrčao na dodavanje Džona Stonsa i postavio konačan rezultat.

U Lisabonu na duelu Benfike i Intera videli smo slabo prvo poluvremene, ali je u drugom gost krenuo da pritiska i to mu se isplatilo.

Detalj sa utakmice Benfike i Intera
Detalj sa utakmice Benfike i Interafoto: EPA/JOSE SENA GOULAO

Igrao se 51. minutu, sjajan centaršut Alesandra Bastonija i pogodak Nikole Barele glavom sa pet metara.

Konačan rezultat postavio je Romelu Lukaku sa penala u 82. minutu, a prethodno se gledao VAR i udarac sa bele tačke je potvrđen.

Žoao Mario, inače nekadašnji fudbaler nero-azura igrao je rukom u kaznenom prostoru posle centaršuta Denzela Damfrisa.

Proslava Romelua Lukakua
Proslava Romelua Lukakuafoto: EPA/ANTONIO PEDRO SANTOS

Revanši u Minhenu i Milanu igraju se 19. aprila.

Izmena: 23:08h
22:39h

82. minut - GOOOL! Lopta je pogodila u ruku Žoaa Marija, a Romelu Lukaku bio je precizan sa penala za 2:0.

22:34h

77. minut - GOOOL! Bajern nokautiran u Mančesteru! Holand matira Zomera za 3:0 u korist Sitija!

22:27h

70. minut - GOOOL! Bernardo Silva, Siti vodi 2:0 protiv Bajerna!

22:16h

59. minut - Odbrana Intera sprečila je izjednačenje Rafe Silve uklizavanjem.

Sa druge strane, De Liht je šutirao posle kornera, ali je Ake očistio prostor, a potom svojim udarcem stavio na muke Zomera koji je odbranio

22:08h

51. minut - GOOOL! Promena rezultata u Lisabonu, Inter vodi protiv Benfike, a strelac je Nikolo Barela.

Izmena: 22:18h
21:49h

Poluvreme: U Mančesteru, Siti vodi 1:1 protiv minhenskog Bajerna, dok je u Lisabonu između Benfike i Intera i dalje bez golova.

Izmena: 22:05h
21:28h

28. minut - GOOOL! Bomba Rodrija sa nekih tridesetak metara i parada Zomera koja je ulepšala gol Mančester sitija za 1:0 protiv Bajerna!

Izmena: 21:51h
21:22h

20. minut - U Mančesteru je Zomer, golman Bajerna umalo kiksnuo i dao gol Holandu na tacni...

Detalj sa utakmice Mančester sitija i minhenskog Bajerna
Detalj sa utakmice Mančester sitija i minhenskog Bajernafoto: EPA/Peter Powell

Sa druge strane u Lisabonu je Rafa Silva šutirao u levu stranu, ali je Andre Onana zaustavio šut i sačuvao gol Intera.

Pozdrav dva trenera - Simone Inzagi (Inter) i Rodžer Šmit (Benfika)
Pozdrav dva trenera - Simone Inzagi (Inter) i Rodžer Šmit (Benfika)foto: EPA/JOSE SENA GOULAO
20:08h

Sada o starterima Mančester sitija i minhenskog Bajerna na stadionu Etihad:

Mančester siti (3-2-4-1): Ederson - Akandži, Dias, Ake - Stouns - Rodri - Silva, De Brujne, Gundogan, Griliš - Holand.

Bajern Minhen (4-1-4-1): Zomer - Pavar, Upamekano, De Liht, Dejvis - Kimih, Sane, Gorecka, Musijala, Koman - Gnabri.

20:07h

Večeras startuje četvrtfinale Lige šampiona, a od 21 čas sastaju se Benfika i Inter, odnosno Mančester siti i Bajern Minhen.

20:01h

Poznati su sastavi za oba meča, a prvo o starterima Benfike i Intera na stadionu Luž:

Benfika (4-2-3-1): Vlahodimos - Žilberto, Morato, Silva, Žilberto - Florentino - Čikuinjo - Žoao mario, Aursnes, Neres - Ramoš.

Inter (3-5-2): Onana - Darmijan, Aćerbi, Bastoni - Damfris, Barela, Brozović, Čalhanoglu, Dimarko - Lautaro, Lukaku.

Izmena: 20:09h