DEMOLIRANJE: Aston Vila UNIŠTILA Njukasl, Oli Votkins radio šta je hteo!
Oli Votkins bio je nezaustavljiv, Foto: Simon Davies/ProSports / Shutterstock Editorial / Profimedia

RAPSODIJA U BIRMNIGEMU

Svrake su treće sa 56 bodova, dok je Vila šesta sa 50 poena, ali i mečom viška

Objavljeno: 15:38h

Fudbaleri Aston Vile nastavili su sa fantastičnim partijama od kada je na klupu seo Unai Emeri.

Birmingemski klub je na svom terenu deklasirao Njukasl rezultatom 3:0 u okviru 31. kola Premijer lige i umešao se u borbu za plasman u Ligu šampiona.

Svrake su treće sa 56 bodova, dok je Vila šesta sa 50 poena, ali i mečom viška.

Domaćin je odigrao savršen meč i zasluženo je stigao do sedme pobede u poslednjih osam kola Premijer lige.

Aston Vila je od početka meča bila bolji rival, a do zasluženog vođstva stigla je posle sjajne akcije u 11. minutu. Oli Votkins je glavom perfektno pronašao Džejkoba Remzija koji je preciznim udarcem savladao Nika Poupa.

Mogli su Emerijevi izabranici do još veće prednosti, ali su engleski čuvar mreže i prečka to sprečili.

Njukasl je tek povremeno imao neke šanse, pogotovo na startu drugog poluvremena, ali je Emilijano Martinez bio nesavladiv.

Vila je povela sa 2:0 u 64. minutu nakon što se Votkins maestralno snašao posle dodavanja Aleksa Morena i savladao Popua. Tri minuta pre ovog pogotka Votkinsju je gol poništen zbog malogo ofsajda.

Nezaustavljivi engleski napadač je svojim drugim golom u 83. minutu postavio konačnih 3:0.