IBRAHIMOVIĆ NEĆE NI OVE SEZONE OSVOJITI LIGU ŠAMPIONA! Milan je blizu borbe za trofej, ali... (FOTO)
Zlatan Ibrahimović, Foto: EPA/MATTEO BAZZI

igra sudbine...

Legendarnom Šveđaninu neće se računati pehar, niti će dobiti medalju ukoliko roso-neri 10. juna u Istanbulu osmi put u istoriji postanu prvaci Evrope

Fudbaleri Milana plasirali su se u polufinale Lige šampiona pošto su u dvomeču izbacili Napoli sa 2:1.

Roso-neri će u borbi za finale igrati protiv pobednika večerašnjeg revanša između gradskog rivala Intera i Benfike, a nero-azuri imaju 2:0 iz Lisabona.

Detalj sa revanš meča Napolija i Milana
Detalj sa revanš meča Napolija i Milanafoto: Alberto PIZZOLI / AFP / Profimedia

Ipak, čak i da sedmostruki prvak Evrope dođe do osme krune u elitnom takmičenju, dogodiće se jedna velika fudbalska nepravda.

Reč je o Zlatanu Ibrahimoviću (41), jednom od najboljih fudbalera u istoriji koji nije uspeo da osvoji "ušati" pehar.

Bio je nominovan za Zlatnu loptu, osvajao titule u svim zemljama gde je igrao, Svetsko klupsko prvenstvo, Superkup Evrope, Ligu Evrope...

Ipak, legendarnom švedskom napadaču neće se računati Liga šampiona i neće dobiti medalju, ako Milan 10. juna slavi u Istanbulu.

Zlatan Ibrahimović (u sredini) na utakmici Milana i Udinezea
Zlatan Ibrahimović (u sredini) na utakmici Milana i Udinezeafoto: EPA/ETTORE GRIFFONI

Razlog je vrlo prost, pošto još uvek aktuelni šampion Italije nije prijavio popularnog Ibru za elitno takmičenje u ovoj sezoni.

02:14

SKANDALOZNO PONAŠANJE GOLMANA ARGENTINE! Bivši fudbaler Partizana: Zbog neprimerenog ponašanja SVE ZASLUGE MU PADAJU U VODU!