SITI I INTER SLAVE POLUFINALE LŠ! Spektakl na Meaci i rovovska borba u Minhenu, oproštaj Benfike i Bajerna od elite
Holand protiv Bajerna, Foto: Eduard Martin / imago sportfotodienst / Profimedia

četvrtfinale lige šampiona

Objavljeno: 23:16h
Završeno
22:58h

Fudbaleri Mančester sitija i Intera su se plasirali u polufinale Lige šampiona nakon što su uspeli da odbrane „plen“ iz prvih mečeva.

Građani su remizirali sa Bajernom 1:1 na „Alijanc areni“, a i u drugom meču smo videli nerešen rezultat, pošto su Inter i Benfika odigrali 3:3, u izuzetno uzbudljivom meču.

Poveo je Siti golom Erlinga Holanda u 57. minutu, da bi izjednačenje Bajernu doneo Kimih pogotkom iz penala u 81. minutu.

Prvu priliku na meču imao je Bajern u 17. minutu. Leroj Sane je izašao sam ispred golmana, ali je šutirao pored gola.

Siti je imao veliku priliku za vođstvo u 36. minutu, nakon što je Upamekano rukom u svom šesnaestercu izblokirao udarac Gundogana, a sudija Turpan pokazao na "belu tačku".

Odgovornost je preuzeo Erling Haland, ali je šutirao preko gola.

U 55. minutu Haland je imao novu priliku, izašao je sam ispred golmana Bajerna, ali je iz prve šutirao u Zomera.

Dva minuta kasnije Haland je uspeo da postigne gol. De Brujne je proigrao Halnada, koji je ponovo izašao sam ispred Zomera i pogodio desni ugao gola.

Bajern je uspeo da zatrese mrežu Sitija u 76. minutu, ali je gol koji je postigao Kingsli Koman poništen zbog ofsajda.

Pet minuta kasnije, nakon igranja rukom Akandžija u svom šesnaestercu sudija je dosudio penal za Bajern. Udarac je izveo Jošua Kimih i sigurnim udarcem po sredini gola zatresao mrežu Sitija i postavio konačan rezultat.

U polufinalu Siti će igrati protiv Real Madrida.

Plasman u polufinale izborili su i fudbaleri Intera, pošto su u revanš meču u Milanu odigrali nerešeno sa Benfikom sa 3:3. Inter je slavio u prvom meču u Lisabonu sa 2:0.

FK Inter, FK Benfika, Liga šampiona

Strelci za Inter bili su Nikolo Barela u 14, Lautaro Martines u 65. i Hoakin Korea u 78. minutu.

Golove za Benfiku postigli su Federik Aursnes u 38, Antonio Silva u 86. i Petar Musa u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Inter je poveo u 14. minutu golom Nikola Barele. On je šutirao sa ivice šesnaesterca, i preciznim udarcem u suprotan ugao savladao golmana Benfika Vlahodimosa.

Benfika je do izjednačenja stigla golom Federika Aursnesa u 38. minutu. Rafa Silva je centrirao sa desne strane, a Aursnes je glavom sa pet metara zatresao mrežu.

Inter je do novog vođstva stigao u 65. minutu golom Lautara Martinesa. Dimarko je sa leve strane uputio loptu na peterac, na koju je natrčao Martines i pogodio nebranjenu mrežu.

Inter je do dva gola prednosti stigao u 78. minutu golom Hoakina Koree. On je preciznim udarcem sa leve strane pogodio dalji ugao gola Benfike.

Benfika je do drugog gola stigla u 86. minutu preko Antonia Silve. Alehandro Grimaldo je dobro izveo slobodan udarac sa desne strane, a Silva je glavom pogodio gol.

U petom minutu sudijske nadoknade poluvremena Petar Musa je postavio konačan rezultat.

U polufinalu, Inter će igrati protiv gradskog rivala Milana.

22:54h

90+5 - Igraće se još 5 minuta u Minhenu! Kraj meča u Minhenu!

22:52h

95. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Benfika dolazi do 3:3, strelac je Musa! Ipak, Inter zbog pobede u prvom meču prolazi dalje!

22:49h

86. minut - Isključen Tomas Tuhel, dobija drugi žuti karton zbog protesta!

22:46h

84. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kimih neumoljiv sa penala! 1:1

22:45h

86. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Benfika smanjuje na 3:2 posle gola Silve!

22:44h

82. minut - Penal za Bajern!

22:39h

76. minut - Konačno je Bajern zatresao mrežu, ali gol je poništen zbog ofsajda!

22:37h

78. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Korea donosi Intersu 3:1 i overava kartu za polufinale Lige šampiona!

22:33h

70. minut - Opao je tempo na polovini drugog perioda igre!

22:23h

66. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Inter vraća prednost preko Lautara Martineza!

Fudbaleri Intera
Fudbaleri Interafoto: LaPresse / ddp USA / Profimedia
22:21h

57. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Erling Holand je strelac! Sada je sve gotovo na Alijanc areni! 0:1 (0:4)

22:18h

55. minut - Opasan napad Sitija, ali Haland je bio nestrpljiv!

FK Mančester junajted, Erling Holand, FK Bajern Minhen
22:15h

53. minut - Inicijativa Bajerna na startu drugog poluvremena!

22:09h

46. minut  - Počela su druga poluvremena u Minhenu i Milanu!