PROTEKCIJA ZA MLAĐEG BRATA! Atletik odigrao za Atletiko! (VIDEO)

Primera, 27. kolo!

Real Sosijedad zauzima peto mesto sa 48 bodova, četiri više od sedmoplasiranog Atletik Bilbaa.
Objavljeno: 15:32h

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su u gostima Real Sosijedad sa 2:0 u prvoj nedeljnoj utakmici 27. kola španske Primere.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Gosti iz Bilbaa su današnjom pobedom na stadionu Anoeta u San Sebastijanu ušli u borbu za poziciju za plasman u Ligu Evropa.

Atletik je do prednosti stigao u 28. minutu golom Raula Garsije iz jedanaesterca koji je minut ranije skrivio Ćavi Prijeto oborivši Jeraja Alvaresa u kaznenom prostoru.

Domaćina primljeni gol nije mnogo poremetio, nastavio je s ofanzivnom igrom, ali nikako nije uspevao da dođe do prave prilike za gol, dok je Atletik s druge strane zadavao dosta problema odbrani Real Sosijedada.

JOVETIĆ = DOKTOR! Odlazak u Sevilju je najbolji potez njegove karijere! Nova umetnost bivšeg Partizanovca! (VIDEO)

Gosti su baskijski derbi rešili početkom drugog poluvremena, odnosno 56. minutu kada je Inaki Vilijams iskoristio grešku defanzivca Reala, presekao dodavanje ka golmanu i potom ga laganim udarcem savladao.

Do kraja susreta oba tima imala su po nekoliko solidnih pokušaja, ali promene rezultata nije bilo.

Naravno, ovaj rezultat najviše odgovara Atletiko Madridu, za koga je opštepoznato da su ga osnovali navijači Atletik Bilbaa koji su se preselili u Madrid.

PRIMERA - 27. kolo:

Petak:

Espanjol - Las Palmas 4:3 (2:1)

Subota:

Valensija – Hihon 1:1 (0:0) Sevilja – Leganes 1:1 (1:1) Malaga – Alaves 1:2 (0:1) Granada – Atletiko 0:1 (0:0)

Nedelja:

Real Sosijedad – Atletik Bilbao 0:2 (0:1) 16.15: Deportivo – Barselona 18.30: Selta – Viljareal 20.45: Real – Betis