RONALDO JUBILEJ PROSLAVIO NA SPEKTAKULARAN NAČIN! Portugalcima pobeda u 89. minutu - Bosna poražena od Luksemburga
Fudbaleri Portugala, Foto: Halldor KOLBEINS / AFP / Profimedia

kvalifikacije za euro

Kristijano je postao prvi igrač u istoriji koji je upisao 200. nastup za nacionalni tim

Objavljeno: 23:40h

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je neočekivano poražena kod kuće od Luksemburga rezultatom 2:0, u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Bosna je već u 4. minutu primila gol kada je Borhes bio precizan, da bi rođeni Sinani iskoristio grešku golmana Šehića i u 74. je postavio konačan rezultat.

Portugalci su do minimalnog trijumfa na Islandu došli tek u 89. minutu, kada je slavljenikKristijano Ronaldo tresao mrežu. Podsetimo, Kristijano je postao prvi igrač u istoriji koji je upisao 200. nastup za nacionalni tim.

I Slovaci su preko Vavra, koji je pogađao u 45. minutu, minimalno pobedili Lihtenštajn u gostima.

Rezultati večeras odigranih utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo:

Grupa A Škotska - Gruzija (utakmica u toku) Norveška - Kipar 3:1 (1:0)

Grupa E Moldavija - Poljska 3:2 (0:2) Farska ostrva - Albanija 1:3 (1:1)

Grupa F Austrija - Švedska 2:0 (0:0) Estonija - Belgija 0:3 (0:2)

Grupa G Bugarska - Srbija 1:1 (0:0) Mađarska - Litvanija 2:0 (1:0)

Grupa J Island - Portugal 0:1 (0:0) Bosna i Hercegovina - Luksemburg 0:2 (0:1) Lihtenštajn - Slovačka 0:1 (0:1)