OVO NI MURINJO NIJE RADIO: Trener Porta dobio crveni karton i NIJE HTEO da izađe! Zvali POLICIJU... (VIDEO)
Seržo Konseisao nije hteo da izađe posle isključenja, Foto: EPA/Estela Silva

bruka

Objavljeno: 09:36h

Benfika je pobedila Porto 2:0 u utakmici portugalskog Superkupa igranoj na neutralnom terenu u Aveiru.

Prvo poluvreme u sudaru ljutih rivala i najtorfejnijih portugalskih klubova je bilo izjednačeno i sa čak sedam žutih kartona, mada ne mnogo faulova.

U nastavku je povratnik u redove "Orlova", Anhel Di Marija, golom na asistenciju Orkuna Kokčua doveo aktuelnog šampiona u vođstvo u 61. minutu da bi Petar Musa samo sedam minuta kasnije duplirao prednost na proigravanje Rafaela Silve.

Porto je tek na isteku 90. minutu zatresao mrežu Benfike i to golčinom Galena, ali je ona opravdano poništena jer je Boržeš prethodno rukom primio loptu. Sve je ovo iznerviralo "Zmajeve" a svoju ružnu stranu su onda pokazali redovni izgrednici.

Najpre je Pepe namerno kolenom udario u leđa Jurašeka pa je dobio direktan crveni karton posle intervencije iz VAR sobe. Zaslužio ga je još ranije, za isti prestup, samo je žrtva bio Rafael Silva.

Na izlasku sa terena Pepe je skinuo dres i podigao ga u vazduh da bi provocirao navijače Benfike.

Onda je Di Marija po ko zuna koji put fauliran, a trener Porta Seržo Konseisao je burno protestovao iako je faul bio očigledan. Zato je sudija Luiš Godinjo i njega isključio, ali...

Konseisao se vratio na klupu a nije hteo da napusti teren ni posle intervencije četvrtog arbitra. Onda je viđena komična situacija jer je Godinjo poslao kapitena Porta, Markana (uzeo traku od Pepea), da ubedi svog trenera da izađe!

Ni ovo nije uspelo pa je ka klupi Porta krenulo nekoliko pripadnika policije. Konseisao se ovde već dovoljno smirio, ali je očigledno želeo da iritira sudiju i/ili odloži slavlje Benfike jer je u jednom trenutku namignuo ka Rafaelu Silvi s kojim je pričao (2:26 na snimku).

Na kraju je ipak sam Godinjo obavio razgovor sa Konseisaom koji je posle petominutnog prekida konačno otišao u tunel.

Mihailo Ristić je odigrao prvo poluvreme za Benfiku dok je na drugoj strani Marko Grujić zamenjen u 69. minutu.