BIVŠI ZVEZDAŠ DAO GOL ODLUKE, SRPSKI PAO PREŽIVEO VELODROM! Izjednačili u 99' minutu pa prošli na penale (VIDEO)
Slavlje fudbalera Panatinaikosa, Foto: CHRISTOPHE SIMON / AFP / Profimedia

KVALIFIKACIJE ZA LŠ

Filip Mladenović pogodio za prolaz dalje sa jedanaesterca, Lozničanin Ivan Jovanović zamenio Filipa Đuričića u 63. minutu

Objavljeno: 07:48h

Srpski Panatinaikos preživeo pakao Velodroma i plasirao se u plej-of za Ligu šampiona posle izbacivanja Olimpika iz Marselja.

Atinjani su došli u lučki grad sa prednošću od 1:0, a u prvom poluvremenu nisu ni postojali.

Pjer-Emerik Obamejang zapalio je Velodrom golovima u drugom i prvom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena.

Pjer Emerik Obamejang slavi jedan od golova
Pjer Emerik Obamejang slavi jedan od golovafoto: Jonathan Moscrop / Zuma Press / Profimedia

Kada se činilo da je sve gotovo, posle konsultacije sa VAR sobom, Majkl Oliver dosudio je penal za goste, a Fotis Joanidis bio precizan u 99. minutu za 2:2!

U 112. minutu Vitinja je pogodio za 3:2 u korist francuskog velikana, ali je usledila VAR provera i poništen pogodak.

Na kraju stiglo se do penala gde je Mateo Genduzi promašio prvi i jedini penal, a "zeleni" su slavili sa 5:3 posle boljeg izvođenja jedanaesteaca.

Tragičar - Mateo Genduzi
Tragičar - Mateo Genduzifoto: CHRISTOPHE SIMON / AFP / Profimedia

Zanimljivo, poslednji udarac sa bele tačke bio je delo Filipa Mladenovića koji je u igru ušao u 70. minutu.

Trener gostiju, Lozničanin Ivan Jovanović u 63. minutu izveo je iz igre Filipa Đuričića.

Slavlje fudbalera Panatinaikosa
Slavlje fudbalera Panatinaikosafoto: CHRISTOPHE SIMON / AFP / Profimedia

Panatinaikos će na poslednjoj stepenici ka eliti igrati protiv Brage koja je pokazala klasu u odnosu na TSC.

00:43

NESTVARNA ZVEZDA DEMOLIRALA FJORENTINU ZA POLUVREME: Marakana videla ATOMSKI FUDBAL crveno-belih, Delije u potpunom TRANSU