SITIJEV REZERVNI GOLMAN "SKENIRAO" GLAZERA! Nemac savetovao saigrača kako da savlada Izraelca (FOTO)
Stefan Ortega, Foto: EPA/ADAM VAUGHAN

NA POLUVREMENU

Čuvar mreže u svlačionici saigračima ukazao na Omrijeve mane, odnosno slabosti

Objavljeno: 11:21h

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Crvenu zvezdu posle preokreta sa 3:1 u prvom kolu G grupe Lige šampiona.

Crveno-beli su vodili na poluvremenu, a tada je nerešiva enigma za "građane" bio golman Omri Glazer koji je postao i rekorder elitnog evropskog takmičenja.

Omri Glazer na utakmici Mančester sitija i Crvene zvezde
Omri Glazer na utakmici Mančester sitija i Crvene zvezdefoto: FK Crvena zvezda

Domaćin je preokrenuo u drugom poluvremenu, a najzaslužniji je Stefan Ortega, rezervni čuvar mreže osvajača triple krune iz prošle sezone.

Žeremi Doku, Manuel Akandži i Stefan Ortega na klupi protiv Crvene zvezde
Žeremi Doku, Manuel Akandži i Stefan Ortega na klupi protiv Crvene zvezdefoto: MI News/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Nemac je po svemu sudeći "skenirao" Izraelca i potom u svlačionici saigračima ukazao na mane, odnosno slabosti čuvara mreže Beograđana.

To je posle utakmice otkrio Rodri koji je svojim golom "ubio" neizvenost i rešio pitanje pobednika.

Rodri (desno) slavi gol sa Žeremijem Dokuom
Rodri (desno) slavi gol sa Žeremijem Dokuomfoto: EPA/ADAM VAUGHAN

Iskoristio je prostor ispred šesnaesterca, ušao u kazneni prostor i onda precizno šutirao po zemlji po savetu Stefana Ortege.

Stefan Ortega
Stefan Ortegafoto: Yannis Halas / imago sportfotodienst / Profimedia

- Nekada ne morate da šutira snažno. Ortega mi je na poluvremenu rekao da njihov golman (Omri Glazer) posvećuje pažnju na visoke lopte, ali ne i na niske ili bočne. Toliko dobar savet - rekao je Rodri.