SRBIJA OKRENULA UKRAJINKE ZA ISTORIJSKU POBEDU! Fudbalerke sjajno startovale Ligu nacija
Ženska fudbalska reprezentacija Srbije, Foto: FSS

svaka čast, DEVOJKE

Srbija sledeći meč igra u utorak od 19 časova

Objavljeno: 17:40h

Ženska fudbalska reprezentacije Srbije je savladala Ukrajinu sa 2:1 nakon preokreta, u okviru prvog meča Lige nacija.

Bolje je Srbija otvorila utakmicu, pripretila je u nekoliko navrata, ali u 20. minutu je stigla kazna za neiskorišćene šanse.

Poklekla je odbrana naših devojka, a to je golom kaznila Olja Ovdjačuk.

Međutim, nisu odustajale Srpkinje kojima je izjednačenje donela Jelena Čanković u 64. minutu preciznim udarcem sa 17-18 metara.

Potom se usledio bolji period igre naših fudbalerki, a sve se isplatilo kada je Čanković izvela korner i sjajno pronašla Nevanu Damjanović koja postiže gol za 2:1.

Viđene su jo dve izgledne prilike sa obe strane do kraja meča, ali promene rezultata nije bilo.

Srbija sledeći meč igra u utorak od 19 časova u Sportskom centru Fudbalskog saveza u Staroj Pazovi. Rival će u drugom kolu Grupe 3 divizije B izabranicama Dragiše Zečevića biti Grčka.

Inače, Liga nacija za žene se igra tek od ove sezone, pa je ovo istorijska pobeda naših "orlica".