PEVCI GOSPODARE PREMIJER LIGOM: Totenhem jači i od Palasa i od sudija!
Slavlje fudbalera Totenhema, Foto: EPA/ISABEL INFANTES

ejndž postekoglu

Sparsi ne posustaju

Fudbaleri Totenhema nastavili su da ređaju pobede u Premijer ligi.

Sparsi su savladali Kristal Palas na teškom gostovanju na Selhrst parku rezultatom 2:1 u okviru 10.kola.

Izabranici Ejndža Postekoglua sada imaju 26 bodova i pet bodova više od Mančester sitija i Arsenala, koji imaju i utakmicu manje.

"Pevci" su se mučili sa gradskim rivalom, a u prvom poluvremenu nisu imali niti jedan udarac u okvir gola rivala.

Palas je bio nešto opasniji, imao je nekoliko dobrih pokušaja, ali je Giljermo Vikario bio sjajan još jednom na golu.

U drugom poluvremenu dosta bolja igra Totenhema. Gosti su poveli u 53. minutu autogolom Džoela Vorda posle pokušaja Džejmsa Medisona.

Nastavio je Totenhem sa atacima, a posle prelepe akcije u 66. minutu poveo je rezultatom 2:0. Strelac je bio Hjon-min Son, a asistent skupoplaćeni Brenan Džonson.

Velikan iz Severnog Londona je mirno privodio meč kraju, a na teren se vratio i Rodrigo Bentankur, kojeg zbog teške povrede nije bilo od februara.

Ipak, sve je moglo da se sruši kao kula od karata u poslednjih par minuta. Andre Aju je iskoristio kiks Pedra Pora i lepim udarcem u 94. minutu pogodio za 2:1, ali nakon što je rukom primirio loptu. I dok smo svi čekali da VAR poništi gol, on je nekim čudom priznat i Palas je odjednom dobio novi život i šansu da dođe do boda.

Izabranici Roja Hodžsona su to i mogli u 12. minutu nadoknade, ali je Džesurun Rek-Saki očajno šutirao iz izgledne pozicije.

Na kraju zaslužena pobeda Totenhema koji se sa teškog gostovanja vraća sa nova tri boda.