ŠOK U ISTANBULU: Feneru nedovoljni Tadićevi golovi, prvi poraz turskog velikana posle 19 uzastopnih pobeda!
Dušan Tadić posle jednog od golova sa bele tačke, Foto: Serhat Cagdas / AFP / Profimedia

čudo

Muk u Istanbulu

Objavljeno: 19:14h

I to se dogodilo, fudbaleri Fenerbahčea doživeli su prvo poraz ove sezone.

Turski velikan je na svom terenu u Istanbulu izgubio od Trabzonspora rezultatom 3:2 u okviru 11. kola Superlige Turske.

Fener je imao deset pobeda u domaćem prvenstvu i još devet u Evropi, ali je tom fenomenalnom nizu sada došao kraj.

Pol Onuahu doneo je prednost gostima u 10. minutu, a onda je usledio pravi blickrig Trabzonspora u nastavku.

U 46. minutu Ajberk Ozdemir je pogodio za 2:0, a samom minut kasnije bivši fudbaler Arsenala Nikolas Pepe povisio je na 3:0.

Kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić je u 61. minutu sa bele tačke smanjio na 3:1, a potom je Fener ostao sa igračem manje nakon što je drugi žuti, a samim tim i crveni, karton dobio Ismail Juksek.

Ipak, i pored toga domaćin u 90. minutu smanjuj na 3:2, a ponovo je precizan sa penala bio Tadić.

Do kraja meča promena nije bilo, pa je Trabzon, čiji gol je poništen u 96. minutu, odneo velika tri boda.