VEST HEM BOLJI OD TOTENHEMA: "Pevci" vezali pet mečeva bez trijumfa!
Vest Hem je došao do devetog trijumfa u Premijer ligi, Foto: James Fearn/PPAUK / imago sportfotodienst / Profimedia

premijer liga

Loša serija ekipe Angelosa Postekoglua

Fudbaleri Vest Hema ostvarili su pobedu nad Totenhemom rezultatom 2:1 u gostima u 15. kolu Premijer lige.

Totenhem sada već pet mečeva uzastopno nije uspeo da zabeleži pobedu, a tokom tog perioda doživeo je četiri poraza.

Ironično, jedini osvojeni bod stigao je protiv Mančester Sitija, i to nakon kontroverznih sudijskih odluka. Pre ove serije, ekipa Postekoglua bila je neporažena u nizu od 10 utakmica.

Domaći tim je dobro krenuo, postigavši gol u 11. minutu preko Kristijana Romera, što je bio rezultat na poluvremenu.

Međutim, u drugom poluvremenu Džerod Bouven je izjednačio u 52. minutu, a potom je Džejms Vard-Praus pomalo komično postavio konačan rezultat u 74. minutu. Vezista "čekićara" je šutirao, pogodio stativu, a zatim brzo reagovao na odbitak i smestio loptu u praznu mrežu.

Ova pobeda je sedmi trijumf za Vest Hem u ovoj sezoni, trenutno su deveti na tabeli, dok Totenhem ostaje na petom mestu.

U narednom kolu, Vest Hem će gostovati ekipi Fulama na "Krejven kotidžu", dok će Totenhem dočekati Njukasl.