LIGA ŠAMPIONA: Kraj evropske odiseje za Junajted, Benfika u nadoknadi RASPLAKALA Salcburg!
U šoku... Fudbaleri Mančester junajteda, Foto: Andrew Yates / Zuma Press / Profimedia Slično

Mnogo manje golova nego što se očekivalo

Objavljeno: 23:11h

Odigrano je još šest mečeva poslednjeg 6. kola grupne faze Lige šampiona.

Fudbaleri Mančester junajteda eliminisani su iz Evrope za ovu sezonu.

"Crveni đavoli" poraženi su na svom terenu od Bajern Minhena rezultatom 1:0.

Bavarci su do pobede i 18. boda stigli pogotkom Kingslija Komana na sjajnu asistenciju Harija Kejna u 71. minutu.

Bajern je osvojio prvo mesto sa maksimalnim učinkom od šest pobeda, dok je Junajted završio na dnu sa samo četiri boda.

U osminu finala Lige šampiona sa drugog mesta u grupi A će Kopenhagen. Danski velikan je u direktnom duelu na svom Parkenu savladao Galatasaraj rezultatom 1:0.

Jedini gol postigao je Lukas Lerager u 58. minutu. Kopenhagen je grupnu fazu završio sa osam bodova, dok će turski velikan u Ligu Evrope pošto je osvojio pet bodova, što je bilo dovoljno za treće mesto.

Standings provided by Sofascore

Napoli je u direktnom duelu protiv Brage obezbedio drugo mesto i osminu finala LŠ.

Šampion Italije pobedio je u Napulju rezutlatom 2:0. Domaćin je poveo autogolom Serdara Satčija u 9. minutu, a 24 minuta kasnije Viktor Osimen je na asistenciju Natana postavio konačan rezultat.

Real Madrid je potvrdio prvo mesto pobedom posle preokreta nad Unionom u Berlinu rezultatom 3:2.

Luka Modrić je promašio penal u 45. minutu, a samo minut kasnije stigla je surova kazna i pogodak Kevina Folanda za vođstvo nemačkog kluba od 1:0.

Hoselu je sa dva dobra gola glavom doneo preokret Realu u razmaku od 61. do 72. minuta, ali se domaćin nije predavao, pa je Aleks Kral lepim golom izjednačio na 2:2 u 85. minutu.

Berlinskim timu falio je još gol za treće mesto u grupi, ali je Real bio taj koji je stigao do pobede preko Danija Sebaljosa.

Madriđani su završili grupu sa maksimalnih 18 bodova, Napoli je osvojio deset, Braga četiri, a Union Berlin dva.

Inter i Real Sosijedad odigrali su nerešeno 0:0 u okviru grupe D.

Ovim bodom srećniji su gosti, koji su tako osvojili prvo mesto u grupi, iako su oba tima završila grupnu fazu sa po 12 bodova. Presudila je bolja gol-razlika španskog kluba.

U drugom meču grupe Benfika je morala da pobedi u Austriji Salcburg sa dva gola razlike kako bi otišla u Ligu Evrope i u tome je uspela, pošto je bilo 3:1.

Anhel Di Marija je direktno iz kornera u 32. minutu doneo lisabonskom velikau prednost, a Rafa Silva je u prvom minut nadoknade prvog dela pogodio za 2:0.

Uspeo je Lovre Sučić da pogodi u 57. za 2:1, ali je u 92. minutu Artur Kabral petom pogodio za 3:1 poosle sjajne akcije, pa je Benfika izborila treće mesto.