OSIMEN NIJE MOGAO SAM: Nigerija se obrukala na startu Afričkog kupa nacija!
Viktor Osimen u skoku, Foto: Issouf SANOGO / AFP / Profimedia

šok

Ovakav rezultat malo ko je mogao da očekuje

Imamo prvo veliko iznenađenje na ovogodišnjem Afričkom kupu nacija.

Nigerija je razočarala svoje navijače i u okviru 1. kola grupe A je remizirala rezultatom 1:1 sa Ekvatorijalnom Gvinejom.

U ovoj grupi još u subotu su meč odigralia Obala Slonovače i Gvineja Bisao, a domaćin je slavio sa rutinskih 2:0.

"Super orlovi" su sa dosta kadrovskih problema stigli na ovo takmičenja, ali i pored toga imaju snažan tim i ovakav rezultat predstavlja veliki kiks za njih.

Ekvatorijalna Gvineja je u 36. minutu šokirala favorizovanog rivala kada je gol postigao Iban Salvado.

Ipak, usledio je ekspresan odgovor Nigerije koja je izjednačila pogotkom Viktora Osimena, na dodavanje Ademole Lukmana, samo dva minuta kasnije.

Činilo se da će Nigerijci iskorisiti preostalih 50-ak minuta meča da stignu do pobede, ali se to nije dogodilo.

Osimen i društvo su bili bolji tim u drugom poluvremenu, ali nisu mogli da stignu do drugog gola, pa su timovi podelili bodove.

U narednom kolu Nigerija igra protiv domaćina Obale Slonovače i imaće imperativ pobede u tom meču, dok će Ekvatorijalna Gvineja protiv Gvineje Bisao pokušati da trjiumfom potvrdi dobar rezultat u prvom kolu.