SPEKTAKL KOJI NISMO OČEKIVALI: Duel dve Gvineje doneo ŠEST golova, Nsue ispisao istoriju!
Strelac istorijskog het-trika... Emilio Nsue, Foto: BackpagePix / PA Images / Profimedia

strašan meč

Sjajan meč odigran je u prestonici Obale Slonovače

Ekvatorijalna Gvineja savladal je rezultatom 4:2 u Abidžanu Gvineju Bisao u okviru 2. kola grupe A Afričkog kupa nacija.

Ekvatorijalna Gvineja sada ima četiri boda i maltene je već obezbedila plasman u osminu finala i samo pravo čudo mora da se dogodi kako bi na kraju ostali bez nok-aut faze. Što se tiče Gvineje Bisao, ona je u maltene bezizlatnoj situaciji pošto nema niti jedan bod posle uvodna dva gola.

Iskusni Emilio Nsue postigao je vodeći gol u 21. minutu, ali je u 37. minutu Esteban Orosko pogodio svoju mrežu za 1:1.

U nastavku meča dominacija Ekvatorijalne Gvineje.

Hosete Miranda je postigao gol za 2:1, a potom je Nsue u 51. i 61. minutu pronašao put do mreže i kompletirao het-trik. On je tako postao najstariji strelac het-trika u istoriji Afričkog kupa nacija, pošto ima pune 34 godine!

Do kraja meča Gvineja Bisao je uspela jedino da ublaži poraz pogotkom Ze Turba u 93. minutu.

Od 19 časova u istoj grupi nas čeka derbi između Obale Slonovače i Nigerije.