LIGA EVROPE: Buran meč Luke Jovića u prolazu Milana, Benfika odolela u Francuskoj!
Luka Jović, Foto: EPA/Roberto Bregani

uefa takmičenja

Dobili smo nova dva učesnika osmine finala

Od 18:45 na programu su bila prva četiri revanš meča plej-ofa Lige Evrope, ali su dva otišla u produžetke.

Fudbaleri Rena savladali su na domaćem terenu Milan rezultatom 3:2, ali su zbog poraza rezultatom 3:0 na San Siru u prvom meču ostali bez osmine finala.

Benžamen Burižo je u 11. minutu doneo prednost domaćinu, ali je 11. minuta kasnije posle asistencije Tea Ernandeza lep gol glavom postigao srpski napadač Luka Jović.

Burižo je novu prednost francuskom timu doneo u 54. minutu sa bele tačke, ali je radost bila kratkog daha, pošto je u 58. na 2:2 poravnao Rafael Leao.

Luka Jović je potom igrao rukom u svom šesnaestercu, a glavni sudija Žoao Pinjeiro je posle pregledavanja VAR snimka dosudio novi penal za domaćina.

Burižo je u 68. minutu ponovo bio precizan i na taj način kompletirao het-trik.

Do kraja meča novih promena nije bilo, pa je Milan prošao dalje.

Plasman u osminu finala drugog po snazi evropskog fudbalskog takmičenja zabeležila je i Benfika.

Portugalski velikan je u revanšu odigrao nerešenim rezultatom 0:0 sa Tuluzom u gostima.

U prvom meču u Lisabonu Benfika je slavila rezultatom 2:1, pa je obezbedila mesto među 16 najboljih.

Produžeci se igraju na mečevima između Frajburga i Lensa i Karabaga i Brage.