ZVEZDA NASTAVILA DA SERVIRA OSVETE! Crveno-beli uz dva penala savladali Čukarički (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Crvene zvezde protiv Čukaričkog, Foto: Starsport©

SUPERLIGA SRBIJE, 22. KOLO

Izabranici Vladana Milojevića su pitanje pobednika rešili u prvom poluvremenu. "Brđani" bolji u drugom delu igre, ali bez nagrade

Objavljeno: 18:27h
Veljko Petrović

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su da serviraju osvete za poraze u prvom delu Superlige Srbije.

Posle trijumfa nad Voždovcem, crveno-beli su savladali Čukarički sa 3:0 u 22. kolu nacionalnog prvenstva i vratili im za iznenađenje na Banovom brdu.

1 / 30 Foto: Starsport©

U sedmom minutu Uroš Spajić je u šesnaestercu udario loptu glavom i poslao ju je preko gola, ali je posle ga je posle udarca u skoku oborio Nemanja Tošić.

Glavni sudija Marko Ivković prvo je pokazao na gol-aut, ali je dobio poziv iz VAR sobe i posle gledanja snimka pokazao je na belu tačku.

Ukazivanje pomoći Urošu Spajiću (u sredini)
Ukazivanje pomoći Urošu Spajiću (u sredini)foto: Starsport©

Ostaje pitanje da li su "brđani" oštećeni, a Gelor Kanga je kao i u Novom Pazaru bio precizan sa penala u devetom minutu.

Gelor Kanga je u 16. minutu loše šutirao, ali se lopta srećno došla do Ivanića na petercu, ali su Mirku falili milimetru falili da bolje zahvati loptu i pogodi.

Šerif Endiaje je zatresao mrežu u 37. minutu posle pasa In-beoma Hvanga, a Afrikanac je iskosa iz neugodne situacije savladao Nenada Filipovića.

Piter Olajinka je pokušao u 48. minutu, ali bez problema za Filipovića.

Gosti su najbolju priliku propustili u 52. minutu kada je Igor Miladinović izbacio Uroša Spajića, ali je Omri Glazer bez problema zaustavio njegov udarac.

Piter Olajinka na utakmici Crvene zvezde i Čukaričkog
Piter Olajinka na utakmici Crvene zvezde i Čukaričkogfoto: Starsport©

Novi udarac sa 11 metara za domaćina usledio je u 74. minutu kada je Ognjen Vranješ nesmotreno reagovao pošto ga je nadmudrio Šerif Endiaje.

Ovoga puta siguran sa bele tačke 60 sekundi kasnije bio je Osman Bukari.

Minut kasnije na terenu se u Čukaričkom našao Nemanja Milojević, sin Vladana Milojevića, stratega Crvene zvezde.

Takođe, pod novim šefom stručnog štaba nekadašnjeg evropskog i svetskog šampiona prvi put je zaigrao Žan-Filip Kraso, osvajač Afričkog kupa nacija.

1 / 4 Foto: Starsport©

Već u 77. minutu moglo je da bude 4:0 pošto je Osman Bukari pokušao da gađa u dalji ugao gola Nenada Filipovića.

Iskusni čuvar mreže je izleteo i krenuo u susret reprezentativcu Gane, ali je lopta za desetak centimetara prošla pored stative.

Osman Bukari na utakmici Crvene zvezde i Čukaričkog
Osman Bukari na utakmici Crvene zvezde i Čukaričkogfoto: Starsport©

Inače, na ovom susretu kod domaćina debitovao je desni bek Ognjen Mimović koji je projektovan kao naslednik Koste Nedeljkovića.