RAPSODIJA SONA I DRUGOVA: Totenhem PREGAZIO Vilu u Birmingemu!
Slavlje fudbalera Totenhema posle gola Tima Vernera, Foto: Kieran McManus/Tottenham Hotspur / Shutterstock Editorial / Profimedia

premijer liga

"Pevci" se igrali fudbala na Vila parku

Objavljeno: 16:38h
Andrej Kosić

Fudbaleri Totenhema deklasirali su Aston Vilu rezultatom 4:0 u Birmingemu u okviru 28. kola Premijer lige.

Klub iz Severnog Londona je ostao na petom mestu, ali sada ima samo dva boda manje. uz meč manje, od današnjeg rivala.

Prvo poluvreme donelo je veoma dosadan fudbal. Totenhem je imao ogroman posed lopte, ali nije uspeo da stvori nijednu priliku.

Sa druge strane, bivši šampion Evrope opredelio se na kontra napade, ali sem nekoliko opasnih akcija ni od domaćina ništa nismo videli.

U nastavku su Sparsi ubacili u viši ritam i samleli rivala. Sve je krenulo u 50. minutu kada je posle fantastičnog centar šuta Pep Mater Sara Džejms Medison pogodio za 1:0.

Tri minuta kasnije bilo je 2:0. Dejan Kuluševski je ukrao loptu neopreznom igraču Aston Vile, dodao ju je do Hjon-min Sona, a potom je Korejac asistirao Brenanu Džonsonu koji je preciznim udarcem savladao Emilijana Martineza.

Domaćin je u 65. minutu ostao sa igračem manje, kada je Džon Mekgin dobio crveni karton zbog uličarskog starta nad Destinijem Udogijem.

Totenhem je u nadoknadi vremena stigao do još dva gola, Son je pogodio u 91. minutu, a potom je i asistirai za gol rezerviste Tima Vernera tri minuta kasnije.

Ekipa Totenhema uspela je da dođe do pobede na veoma teškom gostovanju timu Aston Vile (4:0).