JOVIĆ PONOVO U "PAKLU", MILENKOVIĆ NEMOĆAN: Rafael Leao plesao u Firenci
Rafael Leao, Foto: EPA/MATTEO BAZZI

30. kolo serije a

Srbi se nisu proslavili

Objavljeno: 23:16h

Fudbaleri Milana savladali su u gostima Fiorentinu sa 2:1, u meču 30. kola Serije A.

Blistavo veče je imao Rafael Leao koji je sa golom i asistencijom bio najzaslužniji za pobedu "rosonera".

Srpski reprezentativac Nikola Milenković će dobro zapamtiti njegove majstorije, dok je drugi Srbin u dresu Milana Luka Jović proveo u igri tek nešto oko 10 minuta.

Milan je poveo golom koji je Ruben Loftus-Čik postigao u 47. minutu, a asistirao mu je Rafael Leao.

Tri minuta kasnije izjednačio je Alfred Dankan, a pobedu Milanu doneo je Leao golom u 53. minutu.

To je bila prva utakmica Fiorentine na domaćem terenu otkako je umro njen direktor Džo Barone. Uoči meča održan je minut ćutanja, navijači su istakli parole u znak sećanja, deca su pustila bele balone, a na mestu na kome je Barone sedeo postavljen je njegov dres.

Posle četvrte uzastopne pobede, ukupno 20. u ligi Milan se učvrstio na drugom mestu na tabeli sa 65 bodova, šest više od trećeplasiranog Juventusa. Prvi je Inter sa 76 bodova.

Fiorentina je u poslednje tri utakmice bez pobede, a posle 10. poraza zauzima 10. mesto sa 43 boda.