ZVEZDA JE APSOLUTNI KRALJ SRPSKOG FUDBALA! Četvrta vezana dupla kruna, spektakl na Lagatoru! (VIDEO+FOTO)

fantastičan meč

Objavljeno: 22:23h
Završeno
22:18h

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su četvrtu vezanu duplu krunu pošto su u finalu Kupa Srbije savladala ekipu Vojvodine sa 2:1 na stadionu Lagator u Loznici.

Prethodno, Zvezda je po sedmi put uzastopno osvojila titulu u Superligi Srbije i kao šlag na tortu došao je trijumf u finalu nacionalnog kupa. Strelci za Zvezdu na ovoj utakmici bili su Mirko Ivanić u prvom poluvremenu, kao i Uroš Spajić, odnosno Šerifa Endijaj u finišu meča.

FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezdafoto: Starsport

Imali su crveno-beli i tri poništena gola nakon reakcije VAR sobe, a sva tri puta je u ofsajdu upecan Šerif Endijaj. Pretila je i Vojvodina iz kontre, ali nedovoljno da iznenadi daleko boljeg rivala iz Ljutice Bogdana. Jedini pogodak za Vošu bio je delo Alekse Vukanovića u dubokoj nadoknadi vremena.

Mirko Ivanić

Videli smo izueztno tvrdu utakmicu na Lagatoru sa nekoliko prekida.

Prvo su navijači Zvezde rolnom papira pogodili Lazara Carevića u glavu, da bi odmah nakon toga golman Voše, naravno nenamerno, nokautirao Uroša Spajića u skoku. Spajić se ubrzo vratio na teren i golom zapečatio sudbinu Vojvodine.

22:18h

Drugo poluvreme:

KRAJ! Pobeda Zvezde!

90+8 minut: Smanjuje Vojvodina na 2:1 u samom finišu, Vukanović je pogodio!

90. minut: Devet minuta nadoknade vremena.

88. minut: Velika šansa za Kataija, ali je šutirao preko gola!

85. minut: Ipak, nakon nove VAr provere, Šerif je ponovo bio u ofsajdu i ostaje 2:0!

81. minut: 3:0 za Zvezdu, ovoga puta Endijaj! Crveno-beli su pred novom duplom krunom!

80. minut: Finiš duela na Lagatoru! Zvezda ima 2:0 na svom kontu!

70. minut: Uzvratila je Vojvodina preko Radulovića, ali je prebacio gol sa svega pet metara. Ostaje 2:0!

65.minut: Spajić pogađa glavom za 2:0! Prethodno je defanzivac Zvezde dobio jak udarac u glavu od strane Carevića, ipak to ga nije omelo da se vrati u igru i duplira prednost svog tima.

61. minut: Novi gol postiže Zvezda, ovoga puta preko Buklarija, ali je poništen zbog ofsajd pozicije Šerifa Endijaja.

57. minut: Spajić je morao van terena kako bi mu se ukazala pomoć, ali je uspeo da se vrati u igru i meč je nastavljen!

54. minut: Golman Carević je nenamerno nokatirao Spajić u vazduhu nakon centaršuta Hvanga! Užasne scene!

51. minut: Nakon kraće pauze meč u Loznici je nastavljen.

46. minut: Tek što je lopta krenula sa centra, meč je prekinut. Razlog tome su rolne koje su uletele na teren od strane navijača Zvezde, a tom prilikom je pogodođen golman Voše, Lazar Carević.

20:10h

PRVO POLUVREME:

Kraj prvog dela na Lagatoru!

45+2 minut: Kakva bomba Serija sa levog boka! Plasirao je loptu ka golu Glazera, ali je zamalo bio neprecizan.

43. minut: Nakon intervencije VAr sobe poništen je gol Šerifa Endijaja zbog ofsajda, ostaje 1:0!

40. minut: Novi gol za Zvezdu! Endijaj je majstorski matirao Carevića za 2:0!

36. minut: Gol, gol, gol! Ivanić je pogodio nakon povratne lope Endijaja i Zvezda vodi - 1:0!

32. minut: Vojvodina je uspela da uzvrati i da preko Ivanovića dođe u dobru šansu, ali je nakon gužve u šesnaestercu Zvezde inervenisao Spajić.

Šerif Endijaj, FK Vojvodina

24.minut: Tukao je Hvang sa nekih 20-ak metara, a Carević je uspeo krajnjim naporima da odbrani ovaj udarac.

20. minut: Na polovini smo prvog dela meča, Zvezda je nastavila sa dominacijom na terenu, dok sa druge strane Vojvodina spašava živu glavu u defanzivi. Za sada imaju sreće, pošto su se napadači aktuelnog šampiona Srbije propisno ispromašivali.

Delije, Stadion Lagator

12. minut: Kakva šansa za Bukarija! bio je sam na desnoj strani na nekih sedam metara od gola,ali je šutirao pored stative. Ostaje 0:0.

10. minut: Karambol u kaznenom prostoru Vojvodine nakon kojeg su pokušali Bukari, pa zatim Ivanić i Endijaj, ali lopta nije našla put do mreže gola Carevića.

7. minut: Osman Bukari je pokušao sa nekih 13-ak metara od gola, ali je šutirao jako loše, visoko preko gola.

00:11

Delije koreografija

2. minut: Kakav propust odbrane Zvezde! Vukanović je ostao sam na levoj strani, dobio odličan pas od Serija, ali je Glazer u poslednjem momentu intervenisao i poslao loptu u korner.

1. minut: Lep napad Zvezde po levom boku preko Ivanića, međutim, nije se dobro snašao ispred kaznenog prostora Vojvodine.

19:19h

Poznati su i sastavi timova:

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Mijailović, Spajić, Dragović, Rodić - Hvang, Stamenić, Bukari, Ivanić, Olanjinka - Endiaje

VOJVODINA: Carević - Lazarević, Crnomarković, Korać, Đorđević - Petrović, Savićević, Ivanović, Zukić, Seri - Vukanović

19:14h

Beogradski crveno-beli su uspeli da odbrane titulu šampiona Srbije, a cilj im je da u svoje vitrine donesu još jedan pehar i da osvoje novu duplu krunu.

1 / 8 Foto: Starsport©

Što se Vojvodine tiče, borba za trofej im je prioriet, ali bi izabranici Božidara Bandovića trijumfom nad favorizovanim rivalom obezbedili evropsku jesen.