Niko nije očekivao da Bajern može biti ovako razbijen, Bobadiljina poruka Partizanu! (VIDEO)

BUNDESLIGA 15. KOLO

Bavarci doživeli prvi poraz u Bundesligi ove sezone
Objavljeno: 20:00h

Čudo se dogodilo u Nemačkoj! Borusija iz Menhengladbaha je razbila Bajern iz Minhena na svoj terenu 3:1 i nanela mu prvi poraz u Bundesligi ove sezone. Borusija iz Dortmunda je u derbiju kola pobedila Volfzburg 2:1 pogotkom Kagave u 93. minutu. Nisu očekivali Bavarci da će "koltovi" ovako razmontirati njihovu odbranu, koja nije izgledala tako loše još od prošlosezonskog polufinala Lige šampiona protiv Barselone. Vendt je posle sjajnog kombinovanja u šesnaestercu Nojera doneo vođstvo domaćinu u 54. minutu, a već u 66. je bilo 2:0 pogotkom Štindla. Samo 4 minuta kasnije novi kiks defanzivaca Bajerna koji su postavili loše ofsajd zamku i Fabijan Džonson pogađa za ubedljivu pobedu. Frank Riberi je samo ublažio poraz desetak minuta pre kraja meča. Augzburg je napunio samopouzdanje pred odlučujući duel u Ligi Evrope protiv Partizana u Beogradu. Oni su kao gosti pobedili u Kelnu sjajnim golom Bobadilje iz slobodnog udarca u 64. minutu. U derbiju kola Borusija iz Dortmunda je savladala Volfzburg i to u poslednjem minutu sudijske nadoknade koja je cela bila dramatična. Prvo je Marko Rojs na startu meča doneo prednost "milionerima", ali je domaćin dobio penal u 91. minutu koji je realizovao Rodrigez. Ipak, samo 120 sekundi kasnije usledio je hladan tuš za navijače Volfzburga kada je Kagava fenomenalnu akciju svog tima pretvorio u pogodak za pobedu. Bundesliga, 15. kolo: Subota Borusija Menhengladbah - Bajern 3:1 (Vendt 54, Štindl 66, DŽonson 68 - Riberi 81) Keln - Augzburg 0:1 Hamburg - Majnc 1:3 Herta - Bajer Leverkuzen 2:1 Ingolštad - Hofenhajm 1:1 Volfsburg i Borusija Dortmund 1:2 Nedelja Štutgart - Verder 1:1 (33 Rup - Uja 71) Ajntraht - Darmštad 0:1 (Sulu 30)