Tores spasao Atletiko bruke, Valensija je stala tamo gde niko nije očekivao, nula u derbiju Baskije! (FOTO) (VIDEO)

PRIMERA, 16. KOLO

Sosijedad osmi sa 20 bodova, dok je Bilbao sa dva boda manje na 12. mestu na tabeli.

Fudbaleri Sosijedada i Atletik Bilbaa odigrali su 0:0 u meču 16. kola Primere.

Prvi su pripretili Baskijci, igrao se 29. minut kada je Mikel Riko za malo bio neprecizan. Do kraja prvog dela igre je gostima pripretio i San Hose, ali je on nakon asistencije Rika loptu prebacio preko gola.

ŠOK U BUNDESLIGI! Nikada, ali NIKADA se nije desila ovako luda završnica! (VIDEO)

KOKEZA SE KRIJE IZA ZVEZDAŠA U FSS! Zvezdan Terzić jako opleo po Savezu, ali najavio i kandidaturu za predsednika?! (FOTO) U nastavku još dve prilike za Bilbao, najpre je odbrana jedva izblokirala De Markosa, da bi Aduric nakon kornera glavom loptu poslao tik pored leve stative.

Opao je ritam u nastavku, gosti su držali loptu, ali nisu uspevali da stvore ozbiljnije prilike pred golom Bilbaa, sve do 89. minuta, kada je Ćabi Prijeto bio u šansi, ali mu je Jago Ererin odbranio udarac i poslao loptu u korner. Na kraju nije bilo golova, Sosijedad osmi sa 20 bodova, dok je Bilbao sa dva boda manje na 12. mestu na tabeli.

Fudbaleri Eibara pobedili su na svom terenu ekipu Valensije sa 2:1, u utakmici 16. kola španske Primere.

Golove za pobednički tim postigli su Takaši Inui u 49. i Hoan Hordan u 87. minutu, dok je gol za Valensiju postigao Santi Mina u 57. minutu.

Valensija je upisala drugi poraz od početka šampionata, ali je i dalje druga na tabeli sa 34 boda, odnosno ima pet bodova manje od Barselone, a bod više od Atletiko Madrida. Ta dva kluba imaju meč manje.

Na drugoj strani, Eibar zauzima sedmo mesto sa 21. Fudbaleri Atletik Bilbaa i Real Sosijedada odigrali su ranije danas nerešeno 0:0. Sosijedad je deveti na tabeli sa 20 osvojenih bodova, dok je Bilbao na 13. mestu sa dva boda manje.

Fernando Tores je spasao svoj Atletiko Madrid velikog kiksa, jer je postigao jedini pogodak na svom terenu protiv Alavesa, čime je okončan subotnji program u Primeri.

Njega je u 74. minutu uposli Šime Vrsaljko, a nekadašnjem centarforu Liverpula i Čelsija nije bilo teško da loptu smesti u mrežu.

"Jorgandžije" su ovom pobedom nastavile poteru za Barselonom, te sada imaju tri boda manje uz meč više.

Odmah iza je Valensija koja ima dva poena manje ali je i kiksnula u duelu sa Eibarom.