Čekali su 9 godina da pobede Barsu i konačno su dočekali, a za to je kriv Mesi! (VIDEO)

Kup kralja 1/4 finale

Espanjol je ostvario prednost u prvom meču četvrtfinala

Objavljeno: 11:18h

Devet godina! Toliko je Espanjol i njegovi navijači čekao na pobedu nad gradskim rivalom Barselonom i konačno ju je dočekao. U prvom meču četvrtfinala Kupa kralja, slavili su 1:0.

Epitet junaka trijumfa poneo je Oskar Melendo koji je u samoj završnici zatresao mrežu Silesena i doneo neviđeno slavlje domaćin pristalicama i nadu za prolaz u polufinale.

Ali Barsa je sama kriva za ovaj poraz, jer je Lionel Mesi promašio jedanaesterac, tačnije golman Lopez ga je pročitao i odbranio mu udarac sa "bele tačke" u 62. minutu.

Kao što to obično biva, kazna je stigla u 88. minutu kada je usledio kontranapad Espanjola, a Melendo je ostao usamljen u šesnaestercu Barse i lagano postigao gol za pobedu.

Ipak, četa Ernesta Valverdea imaće priliku da se iskupi, jer sledi revanš na "Kamp Nou" 25. januara.

BONUS VIDEO: TROICKI POVREDIO SUDIJU KOME JE UJAK SRBIN IZ BEOGRADA: Njegova reakcija je hit na društvenim mrežama!