Kolarov se za autogol iskupio asistencijom za golčinu Turea, Junajted konačno pobedio (VIDEO)

PREMIJER LIGA 20. kolo

"Građani" pobedili iako su gubili do 82. minuta 1:0. "Crveni đavoli" posle 8 utakmica došli do trijumfa golčinom Vejna Runija. Lester posrće, a Arsenal čuva prvo mesto
Objavljeno: 20:29h

Da li je ovo najava nekih srećnijih vremena u Mančester junajtedu? "Crveni đavoli" su započeli trijumfalno novu godinu i pobedili posle osam mečeva bez slavlja. Njihov gradski rival Siti je takođe pobedio i to preokretom u dva minuta. U prazničnom kolu Arsenal je po običaju slavio, a Lester se sapleo u Bornmutu. Kakav početak 2016. Vejn Runi odgovorio Ninetu na gol petom! (VIDEO) Luj van Gal može da odahne na trenutak. Njegovi tim je slavio protiv Svonsija 2:1 i to zahvaljujući fenomenalnom pogotku petom Vejna Runija u 77. minutu. Prethodno je Marsijal doneo vođstvo, a izjednačio je Sigurdson. Arsenal je minimalnim rezultatom trijumfovao protiv Njukasla, a gol odluke je postigao Loran Košćelni posle pravog glavometa u šesnaestercu gostiju. Aleksandar Mitrović je odigrao čitav meč za "svrake". U poslednjem meču dana Mančester Siti je uspeo da napravi preokret protiv Votforda u gostima, iako je gubio 1:0 u do 82. minuta posle nesrećnog autogola Aleksandra Kolarova. Ipak svoju grešku je ispravio asistencijom iz kornera za golčinu Jaje Turea iz voleja, a onda je Serhio Aguero 120 sekundi kasnije majstorskom reakcijom glavom doneo potpuni preokret. Fudbaleri Liverpula neslavno su počeli 2016. godinu! Nakon dva vezana trijumfa, protiv Lestera i Sanderlenda, učenici Jirgena Klopa poraženi su u Londonu od Vest Hema - 2:0, na startu 20. kola Premijer lige. "Čekićari" su slavili golovima Mihaela Antonia u desetom, te bivšeg igrača "redsa" Endija Kerola početkom drugog poluvremena. Premijer liga, 20. kolo Subota: Vest Hem - Liverpul 2:0 (Antonio 10, Kerol 55) Sanderlend - Aston Vila 3:1 (Van Anholt 30, Defo 72, 90+2 - Žil 63) Lester - Bormut 0:0 Arsenal - Njukasl 1:0 (Košćelni 72) Norič - Sautempton 1:0 (Tetej 76) VBA - Stouk 2:1 (Sesenjon 60, Evans 90+3- Volters 81) Mančester junajted - Svonsi 2:1 (Marsijal 47, Runi 77 - Sigurdson 70) Votford - Mančetser siti 1:2 (Kolarov 55 a.g. - Ture 82, Aguero 84) Nedelja: Kristal Palas - Čelsi 14.30 Everton - Totenhem 17.00