Čelsi se spasio u 8. minutu nadoknade, Građani torpedirali Palas! (VIDEO)

PREMIJER LIGA 22. KOLO

Sparsi brojali do četiri, a mogli je da bude mnogo gore po gostujući tim
Objavljeno: 21:17h

Ne pomaže ni Gus Hidink Čelsiju. Iako je dolazak slavnog Holanđanina imao efekta u početku, čini se da se stvari sada ponovo vraćaju na ono kako su izgledale dok ih je vodio Murinjo. "Plavci" su se u 8. minutu nadoknade spasili poraza od Evertona, bilo je 3:3. Tadiću, svaka ti čast kako si uspeo da ga daš iz ovog ugla! (VIDEO) Fenomenalan meč je viđen na "Stamford bridžu" ove subote, a navijači su mogli da uživaju u čak 6 pogodaka koji su postignuti, od čega dva nakon isteka 90. minuta. Nespretan pokušaj intervencije Džona Terija doneo je vođstvo "karamelama" koje je duplirao Kevin Miraljas u 56. minutu. Ipak, nakon toga bude se fudbaleri u plavim dresovima i preko Dijega Košte i Fabregasa stižu do izjednačenje. No, to nije bilo sve. U 90. minutu neverovatna greška odbrane Čelsija koju kažnjava Mori za šok među navijačima domaćih. Ipak, da im vrati osmeh na lice potrudio se Teri koji je spasao svoj tim poraza golom u 8. minutu sudijske nadoknade. Mančester Siti je demolirao na svom terenu Kristal Palas 4:0, a utakmicu su obeležila dva fantastična pogotka iz daljine. Prvo je torpedo uputio Fabijan Delf, a onda i Serhio Aguero u prvo poluvremenu. U drugom delu meča se Argentinac još jednom upisao u strelce, a konačan rezultat je postavio David Silva. Nije dugo trajala lepo raspoloženje u taboru Sanderlenda. Nakon dve vezane pobede u novoj godini, izabranici Sema Alardajsa doživeli su pravu katastrofu na Vajt Hart Lejnu, gde je ih je Totenhem pobedio rezultatom 4:1. A ništa drugo nije moglo ni da se očekuje, jer je gostujići tim izašao na teren, jedino sa idejom da primi što manje golova. Iako je Sanderlend prvi došao do vođstva u 40. minutu preko Patrika Van Anholta, samo dva minuta je trebalo Sparsima da preko Kristijana Eriksena sitgnu do izjednačenja.