Dvoglavi orao Mustafija i Džake obeležio Arsenalovu pobedu! Votford je hit prvenstva, Junajted konačno trijumfovao!

premijer liga 4.kolo

Švajcarac i Nemac bacili senku na pobedu "Tobdžija"

Arsenal je uspeo da slavi u Kardifu, bilo je veoma teško, mučile su se "Tobdžije", ali ih je Lakazet spasio golom u 81. minutu i postavio konačnih - 3:2. Ipak utakmica će biti upamćena i po proslavi gola Škodrana Mustafija.

Emerijeva ekipa je došla do vođstva u 12. minutu. Gol o kom će se dosta pričati, Granit Džaka je izveo korner, Mustafi je najviše skočio i glavom sproveo loptu u mrežu. Proslava pogotka izazvala je dosta bure, nemački reprezentativac je potrčao u zagrljaj Džaki, a pre toga je pokazao albanskog dvoglavog orla, i kao da se zahvalio

Uspeo je Kardif da se vrati u igru, dalli su gol krajem poluvremena, Kamarasa se najbolje snašao u kaznenom prostoru.

Obamejang je vratio vođstvo, golčinom sa dvadesetak metara matirao je golmana, ali je ubrzo Vard ponovo uspeo da vrati Kardif u život.

Ipak, Arsenal je uspeo da dođe do druge pobede u sezoni, Lakazet je odlično primiro loptu u šesnaestercu, okrenuo se i inteligentnim udarcem u golmanov ugao pogodio mrežu.

Mančester junajted je na teškom gostovanju u Barnliju slavio golovima Lukakua u 27. i 44. minutu i tako donekle smirio strasti unutar kluba.

Inače, meč je pored golova obeležio i crveni karton Markusa Rašforda.

Ovo je još jedan od razloga zbog čega na Mundijalu u Rusiji nismo mogli da vidimo arbitre iz Engleske.

Barnliju je ovo treći poraz za redom i ostaju sa samo jednim poenom iz prvog kola. Ova igra uopšte ne liči na onu iz prošle sezone i moraju ozbiljno da porade na igri kako bi i naredne sezone igrali u najjačem rangu.

Ekipa Votforda nastavlja da oduševljava! Na svom terenu su savladali Totenhem rezultatom 2:1 i tako ostali rame uz rame sa Liverpulom i Čelsijem sa maksimalnih 12 bodova iz četiri kola.

Pevci su poveli u 53. auto golom Abdulaje Dukurea, a preokret za Stršljenove su režirali Troj Dini i Krejg Ketkart golovima u 69. i 76. minutu.

Inače Havi Grasija je pred početak sezone po kladionicama bio prvi favorit za otkaz, ali je on svima pokazao kako su pogrešili.

Premijer liga, 4. kolo

Subota:

Brajton - Fulam 2:2 - (Marej 67, 84 (p.) - Širle 43, Mitrović 62)

Čelsi - Bornmut 2:0 - (Pedro 72, Azar 85)

Kristal Palas - Sautempton 0:2 - (Ings 47, Hojbjerg 92)

Everton - Hadersfild 1:1 - (Kalvert-Lujin 36 - Biling 34)

Vest Hem - Vulverhempton 0:1 - (Traore 93)

Mančester siti - Njukasl 2:1 - (Sterling 8, Voker 52 - Jedin 30)

Nedelja:

Arsenal - Kardif 3:2 - (Mustafi 12, Abumejang 62, Lakazet 81 - Kamarasa 45 (+2), Vard 70)

Barnli - Mančester junajted 0:2 (Lukaku 27, 44)

Votford - Totenhem 2:1 (Dini 69, Ketkart 76 - Dukure AG 53)