LERMA OPRAVDAO PREZIME: Arsenal ostvario novi trijumf, Obamejang u sve boljoj formi!
Fudbaleri Arsenala slave pobedu protiv Bornmuta, Foto: Reuter

premijer liga, 13. kolo

Bornmut je pretrpeo treći uzastopni poraz i osmi je na tabeli sa 20 bodova

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas na gostujućem terenu Bornmut sa 2:1, u utakmici 13. kola Premijer lige.

Arsenal je poveo u 30. minutu a strelac je bio Džeferson Lerma, koji je pogodio sopstvenu mrežu. Izjednačio je Džošua King u prvom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena, a pobedu Arsenalu doneo je Pjer Emerik Obamejang u 67. minutu. To je njegov osmi gol u sezoni.

Londonski klub je prekinuo niz od tri remija u prvenstvu i zauzima peto mesto na tabeli sa 27 bodova. Bornmut je pretrpeo treći uzastopni poraz i osmi je na tabeli sa 20 bodova.

U poslednjem meču dana, Hadersfild je na gostujućem terenu savladao Vulverhempton sa 2:0. Strelac za goste bio je Muj u šestom i 74. minutu.