E, TO JE PRAVI DERBI: Spektakl na San Siru - Inter slavio, Spaleti pocrveneo - Gatuzo hrabro izgubio!
Inter pobedio kao "gost", Foto: EPA

28. kolo serije a

Čak pet golova u "Derbiju dela Madonina"

Inter je nadigrao Milan na San Siru rezultatom 3:2 u okviru 27. kola italijanske Serije A.

Pravi spektakl gledali smo u "Derbiju dela Madonina". Svega je bilo - lepih golova, borbe, drame i naravno isključenja.

Neroazuri su poveli već u 3. minutu - Vecino je bio najspretniji posle gužve u kaznenom prosteru Milana i zakucao je loptu u mrežu za 1:0.

Inter je bio bolji tim u prvih 45 minuta, dok je Milan preko Paketa i Pjontek imao nekoliko polušansi.

Nastavak je bio savršen za nominalne goste - Stefan De Fraj je odlično šutirao glavom 2:0. Krenuo je Gatuzo na sve ili ništa - sve karte je bacio u napad, ali danas je Inter jednostavno bio bolji tim.

Upeo je Milan da smanji iz prve ozbiljne prilike, Bakajoko je bio najbolji u skoku i smanjio je rezultat u 57. minutu. Odgovorio je Inter deset minuta kasnije - Lataro Martinez je bio siguran sa bele tačke.

Taman kada je delovalo da će Neroazuri rutinski da završe posao ekipa Đenara Gatuza je ponovo smanjila zaostatak preko Musakija.

Kraj meča je obeležilo isključenje Spaletija, koji je zbog prigovora morao da napusti teren.