LUDAČKI START BANEGE PRESUDIO DERBI: Real se mučio sa fenjerašem, debitovao Luka Zidan, Dmitrović primio dva komada
Dani Pareho za pobedu Valensije, Foto: Printscreen

29. kolo primere

Srbin je morao dva puta da vadi loptu iz mrežu

Objavljeno: 22:40h

U derbiju kola Valensija je na gostujućem terenu pobedila Sevilju minimalnim rezultatom u okviru 29. kola Primere.

Gol odluke delo je Danija Pareha sa bele tačke. Penal za Slepe miševe je sviran posle neverovatnog starta Banege, koji je moglo bi se reći ludački startovao nad Hoze Gajom.

Posle ove utakmice Sevilja i Valensija imaju identičan broj bodova.

Fudbaleri Levantea i Eibara igrali su nerešeno 2:2 u prvoj današnjoj utakmici 29. kola španske Primere.

Meč ekipa sa sredine tabele doneo je dosta uzbuđenja, četiri gola, ali na kraju nije bilo pobednika. Levante je dvaput stizao do prednosti, ali je Eibar oba puta uspeo da se vrati.

Domaćin je poveo pogotkom Hosea Moralesa u petom minutu kada je savladao golmana reprezentacije Srbije Marka Dmitrovića, da bi Gonsalo Eskalante u 19. doneo izjednačenje Eibaru.

Levante je ponovo u 26. minutu preko Rubena Roćina došao do vođstva, ali je Serhio Enrić u 78. pogodio za 2:2 i tako postavio konačan rezultat. Eibar je prethodno dvaputa pogađao prečku, ali nije imao sreće da dođe do pobede, pa je sada 11. sa 36 bodova, dok je Levante 15. sa 32.

Fudbaleri Rajo Valjekana i Betisa igrali su danas nerešeno 1:1 u utakmici 29. kola španske Premire.

Domaćin je ofanzivno počeo utakmicu, što je rezultiralo vodećim golom Raula de Tomasa u 34. minutu.

Betis je u drugom poluvremenu koliko-toliko uspeo da uspostavi ravnotežu, pa je do izjednačenja stigao u 81. minutu pogotkom Kristijana Telja. Andalužani su deveti sa 40 bodova, dok je Rajo Valjekano 19. sa 24.

U trećem meču dana, Valjadolid i Real Sosijedad podelili su bodove rezultatom 1:1.

Na poslednjoj utakmici ove nedelje, Real se mučio sa Ueskom i na kraju slavio sa 3:2 golom Karima Benzeme u 90. minutu.

Čak su gosti imali i prednost na Santjago Bernabeuu od 3. minuta, kada je strelac bio Kućo, da bi Isko 22 minuta kasnije poravnao.

Navijači Reala pomislili su da je utakmica dobijena u 62. minutu kada je strelac bio Dani Sebaljos, ali je samo 12 minuta kasnije Ečeita postavio konačnih 2:2.

Zbog ovog rezultata, Real je na trećem mestu, dva boda iza Atletika, a čak 12 iza, čini se, nedostižne Barse. Ueska je i dalje poslednja sa 22 boda iako umalo da upiše veoma važan remi.

Interesantno, na ovom duelu ispisana je istorija jer je na golu aktuelnog evropskog prvaka po prvi put stajao Luka Zidan, sin trenera Zinedina.